Connect with us

Endüstriyel Ekipmanlar

Mükemmel çeşitlilik

Yayın Tarihi:

on

Tüm tahrik takımlarına yönelik boşluksuz ve güvenilir servo kaplinler Mayr® power transmission, geniş bir boşluksuz ve yüksek performanslı servo kaplin yelpazesi sunuyor ve standart modüler sistemini kalıcı olarak genişletiyor. Ayrıca yeni ve modern süreçler uygun fiyat ve kısa teslim süresi sağlıyor. Dahası, firmamız, emniyet frenleri ve aşırı yük kavramaları için çeşitli ve geleceğe yönelik çözümler sunar. Müşteriler için bu tek bir kaynaktan yüksek kaliteli güç aktarım ürünleri sağlanması anlamına geliyor. Servo eksenlerdeki şaft kaplinleri uygulamaya bağlı olarak tamamen farklı gereksinimlere tabidir. Bu nedenle, Mayr® power transmission, ürün yelpazesinde çeşitli çelik körük, elastomer ve disk paketi kaplinleri içeren son derece geniş ve kapsamlı bir ürün portföyü sunuyor. Kısa süre önce şirket standart modüler sistemini yeni göbek tasarımları ve ara kovanlarıyla genişletti. Mayr® power transmission Ürün Yöneticisi Ralf Epple şunları paylaştı; ”Geniş versiyonlarımızla, çeşitli uygulamalara yönelik yüksek derecede esneklik yaratıyoruz. Bu nedenle, bugün servo teknolojisinin tüm tahrik takımları için kolay ve hızlı çözümler sunabilecek bir konumdayız”. Akıllı modüler sistem, standart bileşenler için yüksek düzeyde kullanılabilirlik sağlarken teslim sürelerini de kısaltıyor.

Ayrıca, Mayr® power transmission geleceğe hazırlanıyor ve sürekli artan zorluklara yeni, modern üretim yöntemleri ve optimize edilmiş dahili işleme ile yanıt veriyor. Ralf Epple, ”Müşterilerimiz için, bu, Mauerstetten’de Mayr® power transmission tarafından üretilen, doğal olarak alışılagelmiş kalitedeki servo bağlantıların, kısa teslim sürelerinin ve uygun fiyatların seçeneklerinin sunulması anlamına geliyor” diye belirtiyor.

Teknik bilgi ve donanım
Mayr® , mekanik güç iletimi alanında dünya çapında önde gelen firmalardan biridir. Özellikle zor uygulama koşulları altında uygun teknik bilgi ve onlarca yıllık deneyimlerine başvurur. Bunun bir sonucu olarak ise firma aynı
zamanda ürün yelpazesinde 20.000 rpm üzerinde hızlarda yüksek hızlı servo kaplinlerine sahiptir. Bu yapısal tasarımlarda, parçaların her biri yüksek düzeyde doğruluk ve kısıtlı radyal aşınma toleransı ve eksenel salgı sapması
olacak şekilde imal ediliyor ve tamamen monteli şekilde dengeleniyor. Diğer tüm yapısal tasarımlarda olduğu gibi bu kaplinlerin kesin ve güvenilir çalışması gerektiği gerçeğine dayanarak, Mayr® power transmission, gerçek
uygulamalarda da sıklıkla karşılaşılan koşullar altında modern test standartlarında tüm kaplinleri kapsamlı testlerden geçiriyor. Sonuç olarak ürünlerin daima yüksek kalitede olması garantileniyor. Her ne kadar şaft kaplinleri çoğunlukla basit bir aksesuar parçası olarak kategorize edilse de tüm bir sistem açısından önemli bileşenlerdir. Bu ürünlere ilişkin soruları var ise veya ürünlerle ilgili tavsiyelerinizi sunmak isterse, Mayr® power
transmission yalnızca Almanya ile kalmayıp aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki servis ağıyla teknik açıdan yetkin iletişim ortakları ile birlikte daima müşterilerinin hizmetindedir.

Tüm çözümler tek bir kaynaktan
Şaft kaplinlerine ek olarak, Mayr® power transmission, yıllardır çığır açan, güvenilir emniyet frenleri ve aşırı yük kavramaları geliştirip üretiyor. Ralf Epple; “Müşterilerimiz tek bir kaynaktan alıyor ve böylelikle ek tedarikçilerden
ve maliyetlerden kurtulmuş oluyor”. Bu nedenle pek çok uygulamada şaft kaplinleri ve tork sınırlama emniyet kavramaları birleştiriliyor. Emniyet kavramaları makineleri aşırı yüklerin sebep olduğu maddi hasara karşı
koruyor. Mayr® power transmission, bu komple çözümler için tek bir kaynaktan teknik bilgi ve hizmet sunuyor.

Endüstriyel Ekipmanlar

3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

“3M Bilimi. Hayatın her anında.™” yaklaşımıyla hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in, Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı mükemmel lensleri sayesinde daha geniş görüş açısı sunuyor.

“3M Bilimi. Hayatın her anında.™” yaklaşımıyla insan yaşamını kolaylaştıran ürünler geliştirerek bilimi insanlığın günlük yaşamına yerleştiren 3M, 3M™ Speedglas™ markası ile 35 yılı aşkın süredir kaynakçıları korumak amaçlı ürünler sunuyor. Son dönemde geliştirilen ürünlerden biri olan 3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı kaynakçıların hayatını kolaylaştırıyor. 3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlıkları, mükemmel lensleri sayesinde daha geniş görüş açısı sağlarken, kaynak yapan kişinin gözlerini ve yüzünü radyasyon, ısı ve kıvılcımlardan koruyor.

3M™ Speedglas™, “3M Bilimi. Hayatın Her Anında” konseptinde vaat edilen insan yaşamını ve çalışma koşullarını kolaylaştırarak verimliliği artıran inovatif ürünlere örnek oluşturan bir ürün niteliğinde. Üstün koruma ve konfor sağlayan 3M™ Speedglas™ ayarlanabilir rahat baş bantları sayesinde, hassas bölgeler üzerinde basınçtan kaçınılması için özel olarak tasarlandı. 3M™ Speedglas kaynak başlıkları otomatik kararan filtreleri sayesinde, kullanıcılara iki eli serbest bir şekilde işine odaklanma olanağı sunuyor ve bu sayede verimlilik artışı da sağlıyor.

Kaynakçıların dünyasından ilham alındı

35 yılı aşkın bir süre önce, İsveç tershanelerine kaynakçıların çalışma koşullarını inceleyen ve tecrübeli kaynakçıların kaynak sırasında ortaya çıkan kör edici parlamalardan korunmak için kaynak maskelerini sürekli indirip kaldırdıklarını gözlemleyen 3M, kaynak koruma ürün yelpazesini kaynakçıların dünyasından aldığı ilhamla geliştirmeye başladı. 3M, bugün de son teknoloji kaynaktan korunma çözümleri geliştirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Endüstri 4.0

NORD DRIVESYSTEMS

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

NORD DRIVESYSTEMS develops and produces optimally matched drive systems consisting of gear units, motors and drive electronics. Drive electronics have been a part of our product range since 1984. We develop and produce NORD frequency inverters, motor starters and field distributors in our own factories. Many years of experience and passion have made NORD what it is today: a leading international complete supplier to industry and the best long-term drive electronics partner for our customers. NORD drive electronics provides high performance and reliability for all of our customers throughout the world.

Devamını Oku

Endüstri 4.0

Schaeffler’in yeni 2017/2018 Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloğu çıktı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Schaeffler’in yaklaşık 1.000 sayfalık yeni yedek parça kataloğunda, binek ve hafif ticari araçlar için eksenel mafsallardan amortisör millerine kadar Ruville şasi ve direksiyon bileşenlerinin tümünü bulmak mümkün. Fransız araç uygulamalarına özel yer veren katalogda 300 yeni ürün de yer alıyor. Kataloğun hazırlanmakta olan ikinci baskısının, sadece Fransızca bir versiyonu da olacak.

Yeni yedek parça kataloğunda, neredeyse Avrupa ve Asya menşeli tüm binek ve hafif ticari araç markalarının parçalarını bulmak mümkün. Schaeffler, Ruville markası altında otomotiv bağımsız yenileme pazarı için 4.500’den fazla şasi ve direksiyon parçası sunuyor. Küresel mafsallar, kontrol kolları, kaplin çubukları, eksenel mafsallar ve rot kolları gibi tüm bileşenler kapsamlı iç ve dış testlere tabi tutuluyor ve birlikte kusursuz çalışacak şekilde ayarlanıyor. Bu bileşenler hassas direksiyon hakimiyeti, yolla optimal temas ve yüksek sürüş konforu sağlıyor.

Kataloğun kolay anlaşılır ve mantıklı biçimde düzenlenmiş olması sayesinde istenen yedek parçaya hızlıca ulaşılabiliyor. Katalogda; araç tipi, model yılı ve ürün grubunun yanı sıra araca özgü bilgileri saptamayı kolaylaştıran açıklayıcı semboller kullanan resimli talimatlar da bulunuyor. Standart katalog, sadece Fransızca hazırlanan versiyonun yanı sıra tüm bilgileri yedi farklı dilde sunuyor: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Lehçe, Rusça ve İspanyolca.

Servisler, binek ve hafif ticari araçlar için 2017/2018 Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloglarını Schaeffler Automotive Aftermarket distribütörlerinden edinebilirler. Eski araçlara özel parçalar veya Schaeffler’in tüm yedek parça ürünleri hakkında daha fazla bilgi www.repxpert.com.tr servis portalında yer alan çevrim içi katalogda bulunmaktadır.

Schaeffler’in en yeni Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloğunda, neredeyse Avrupa ve Asya menşeli tüm binek ve hafif ticari araç markalarıyla uyumlu 4.500’ü aşkın ürüne ulaşmak mümkün.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler