Connect with us

Yeni Ürünler

Optimas, yeni Hitachi Rail üretim tesisinde ilerleme kaydediyor

Yayın Tarihi:

on

Hitachi Rail Europe, Newton Aycliffe merkezli tren üretim tesisinde parça ve tedarik zinciri gereksinimlerini basitleştirmeye yardımcı olmak için kısa bir süre önce yüksek kaliteli parça tedarikçisi ve lojistik uzmanı Optimas ile iş birliğine gitti. Yeni İngiltere fabrikası, türünün Japonya dışındaki ilk örneğini oluşturuyor ve Optimas uzmanlığından yardım alarak Avrupa pazarını doğrudan desteklemeyi hedefliyor.

Yüksek performanslı trenler üretmek üzere tasarlanmış bir tesisin parça ve lojistik taleplerini karşılamak için sinerji yaratmak basit bir iş değildir. Optimas’tan Uygulama Mühendisi Peter Mould, “Sözleşmeyi ilk başta rekabetçi fiyatlarla bağlantı elemanları sunabildiğimiz için elde edebildik. Daha sonra, parça sayısını azaltmak ve parça numaralandırma sistemini basitleştirmek için Hitachi Rail ekibiyle yakın iş birliği kurduk. Baştan beri Hitachi Rail mühendisleriyle birlikte hareket ettik, böylece herhangi bir model veya parça tekrarını önleyerek ve tercihli tedarikçilere yönelerek net bir eylem planı tanımlayabildik” açıklaması yaptı.

Standardizasyona yönelik çaba, daha az özgün parçalar gerektiği için küçülen bir malzeme listesine de imkân verdi.

Peter sözlerine şöyle devam etti: “Hitachi Rail için parça seçimini standardize ederek daha sade bir tedarikçi yönetimi sunabildik, ancak yerel tecrübenin tek faydası bu değildi. Hitachi tasarım mühendisleriyle birlikte çalışarak, Japon standartları yerine tüm tesiste lojistik talepleri basitleştiren ve bağlantı elemanlarının İngiltere’deki uygulamalar için özelleştirilmesini sağlayan AB standartlarını uygulamaya koyabildik.”

Hitachi Rail ile birlikte parça politikasını netleştiren Optimas, dikkatini, bağlantı elemanlarını depodan modern üretim hattına taşımanın verimliliğini artırmaya çevirdi. Optimas, Hitachi Rail ekibini tesislerinde, yalın bir envanter kontrol sistemi olan kanban sistemi geliştirmeleri için destekledi. Bu sistem, hat üzerinde her zaman optimum sayıda parçanın mevcut olmasını sağlayarak üretim süreçlerinin verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

Peter sözlerine şöyle son verdi: “Bununla birlikte, bu, sabit kalması beklenen bir bağlantı elemanı politikası değil. Optimas ekibi, parçaları ve tedarik zinciri süreç ve elemanlarını sürekli gözden geçirmek için Hitachi Rail ile yakın şekilde çalışıyor. Kurgumuzu, her yeni projenin başında güncelliyoruz, başka bir deyişle malzeme listesini her yeni model için gözden geçiriyoruz böylece genel maliyet verimliliğini ve etkinliğini en üst düzeye çıkarabiliyoruz. Dinamik hareket ederek, Hitachi Rail Avrupa pazarında büyürken onunla aynı yolda ilerleyebiliriz.”

Optimas’a Hitachi Rail tarafından kanban sistemine eklenmek üzere yeni parça siparişleri verildi. Her iki işletme tarafından tanımlanan uygulamalar, bağlantı elemanları sisteminin genişletilmesi ve müşteri başarısının sağlanması anlamına geliyor.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi yapmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyorum.

Yeni Ürünler

Yeni ZyWALL VPN serisi, Amazon Bulut Entegrasyonu ile geliyor

Yayın Tarihi:

on

Zyxel’in en yeni güvenlik duvarı serisi ZyWALL VPN, KOBİ’lerin ağlarını korurken, Amazon Sanal Özel Bulut (VPC) entegrasyonu sayesinde Amazon servislerini kullanmayı da daha kolay ve güvenli hale getiriyor.

Zyxel’in özelikle KOBİ’ler için tasarlanan yeni Güvenlik Duvarı serisi ZyWALL VPN(50/100/300), işletmelerin, kendi şubeleri arasında güvenli bir şekilde erişim ve veri aktarımını mümkün kılarken, kurumların iş ortaklarının ve ofise uzaktan bağlanarak evden çalışan personelin de iletişim ihtiyaçlarına cevap veriyor.

 Amazon VPC entegrasyonuyla iş dönüşümü

Giderek daha fazla şirketin ağ altyapısını buluta genişlettiği günümüzde, ZyWALL VPN serisi, kurumsal esneklik oluşturmak ve yeni nesil iş hayatına entegrasyonu hızlandırmak için tasarlandı. Amazon Sanal Özel Bulut (VPC) entegrasyonu ile ZyWALL VPN serisi, işletmelerin değerli iş verilerini güvenli bir bulut alanına taşırken, genel işletme giderlerin azaltılmasına da olanak tanıyor.

 Veri Gizliliği Yönetmeliğine tam uyum

Avrupa Birliği’nin Mayıs 2018’de yürürlüğe girecek Genel Veri Gizliliği Yönetmeliği’ne göre (GDPR), AB işletmeleri ve onların müşterilerinin verileri bu kurallar çerçevesinde bilgi işlem altyapısı uyumlu ve entegre hale getirmesi gerekiyor. ZyWALL VPN serisi de dahil olmak üzere tüm Zyxel güvenlik cihazları, KOBİ’lerin güvenliğini artırmaya ve GDPR uyumluluğu için iş ve müşteri verilerini korumalarına yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

 Bir yıl ücretsiz güvenlik hizmetleri

ZyWALL VPN serisi, bir yıl boyunca ücretsiz İçerik Filtreleme ve Geo-Enforcer özelliklerinin yanı sıra, güvenliği tehlikeye atabilecek uygunsuz içeriği veya trafiği taramak ve engellemek için ek özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Öte yandan hem gelen hem de giden ağ trafiğini ZyWALL VPN serisi ile izlemek ve kontrol edebilmek, açık ağ görünürlüğüyle birlikte işletmelere kolaylık sağlıyor.

Ek ücret ödemeden kullanıcı dostu VPN dağıtımı

Sanal bir özel ağ kurmak ve yürütmek, çoğu KOBİ için karmaşık bir lojistik ve bütçe sorunu gibi görünebilir. Entegre SecuDeployer özelliği sayesinde ZyWALL VPN serisi, herhangi bir ek yazılım satın almak zorunda kalmadan işletmelerin 50’ye kadar uzaktan erişimli firewall kurabilmesine olanak tanıyor. Sezgisel arayüz, dağıtımı hızlandırdığı gibi, daha verimli ağ yönetimi için VPN izleme gibi görevleri de kolaylaştırıyor.

Zyxel Türkiye Kurumsal Kanal Satış Müdürü Ömer Erünsal, “Günümüzün KOBİ’leri, işletmeleri giderek karmaşıklaşan bir ağ ortamında korumak için güvenlik çözümlerine yöneliyor”a çıklamasını yaptı ve ekledi: “ZyWALL VPN serisi, Amazon Virtual Private Cloud gibi gelecekteki trendlere yatırım yaparken riskleri azaltmaya ihtiyaç duyan büyüyen işletmeler için güvenli ve güvenilir çözümler sunuyor.”

Devamını Oku

Yeni Ürünler

WLubeMon monitörler rulman hasarlarının önüne geçecek

Yayın Tarihi:

on

Assalub firması, rulman hasarlarının önüne geçmesi öngörülen WLubeMon monitörleri piyasaya sundu. Yeni monitörlerin doğru zamanda doğru yağlama miktarını belirleyerek rulmanlar için güvenilir bir yağlamayı mümkün kılacağı ifade edildi.

Sistem tamamıyla bağımsız çalışıyor ve manuel yağlama da dahil olmak üzere her türlü gres yağlama sisteminin takibinin yapılmasına olanak sunuyor.

Daha önce kullanıcılara sunulan LubeMon modeli kablolu iletime sahipti ve yüksek kablolama maliyetleri ve kablo hasarları riskiyle bir dezavantaj oluşturmaktaydı.

WLubeMon, yağlama noktasına beslenen gres miktarını ölçen hassas bir gresmetre de içeriyor. Gresmetre, bir kontrol ünitesiyle düzenli olarak kablosuz iletişim kuruyor. Aynı zamanda sistem, hem çok yüksek hem de çok düşük ses için istatistik ve günlük işlevlerle birlikte alarm verme özelliğini de barındırıyor.

Kontrol ünitesi, 20 ayrı metreye kadar takip yapabiliyor ve 75 metre taşınabiliyor. Her sayacın durumu kontrol ünitesinde açıkça görülebilirken, kontrol ünitesi, kullanıcı dostu ve renkli bir ekrana sahiptir.

WLubeMon’unpil ömrü en az 15 yıl olarak öngörülüyor.

Sistemin, pahalı rulman hasarlarının önüne geçmesi bekleniyor.

Devamını Oku

Yeni Ürünler

Schneider Electric, EcoStruxure ADMS3.8’i tanıttı

Yayın Tarihi:

on

Schneider Electric, elektrik şebekesi optimizasyonuna yönelik EcoStruxure ADMS3.8’in tanıtımını yaptı. EcoStruxure ADMS3.8 müşterilerine DER entegrasyonu ve optimizasyonuna yönelik sektör lideri şebeke yönetimi paketi sunuyor. EcoStruxure ADMS3.8 ile şebeke yönetiminde verimlilik artışı ve müşteri tercihlerini desteklemek oldukça kolay.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, elektrik şebekesi optimizasyonuna yönelik EcoStruxure ADMS3.8’e dair son gelişmeleri açıkladı. Buna göre; elektrik dağıtım şirketleri, otomatik EcoStruxureArcFM coğrafi bilgi sistemi (GIS) entegrasyonlu iş akışı ile gelişmiş varlık yönetiminin yanı sıra dağıtık enerji kaynaklarının (DER) optimizasyonu yoluyla güvenilir bir şebeke esnekliği de elde edebilecekler.

Schneider Electric EcoStruxure ADMS, elektrik dağıtım şirketlerine DER entegrasyonunda destek sağlıyor. Böylece DER kullanımını artırırken IT/OT çözümlerinin dağıtım, bakım ve yükseltme maliyetlerini düşürüyor.

3 adımda gelen çözüm

Schneider Electric sağladığı bu çözümü 3 adımda sunuyor:

Schneider Electric’in dağıtık enerji kaynakları yönetim sistemi (DERMS), dahili bir ADMS modülü veya bağımsız olarak uygulanabilir çözümler sağlıyor.

Yeni GIS-ADMS entegrasyonu, veri doğrulama ve hata raporlama özellikleriyle ortak iş sürecini otomatik bir veri yönetimi iş akışına dönüştüren iki yönlü mesajlaşma sunuyor.

ADMSDERMS’i destekleyen Easergy T300 gibi şebeke otomasyon cihazları, güç akışlarını optimum hale getirerek ve güç kalitesini izleyerek güvenilir bir güç akışı yaratıyor.

Schneider Electric Enerji Dijital Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Jérome de Parscau, EcoStruxure ADMS3.8’le ilgili şunları ifade etti: “Enerji tedarikçileri sektörde hızlı değişimlerle karşı karşıya. Bu da onları şebeke yönetiminde verimlilik artışına ve müşteri tercihlerini desteklemeye yönelik çalışmalar yapmaya yöneltiyor. EcoStruxure ADMS3.8 de tam olarak bu ihtiyaçtan dolayı geliştirildi. EcoStruxure ADMS3.8 kullanan şirketler sürdürülebilir enerji kullanımını desteklerken şebeke modernizasyon çözümlerinin toplam sahip olma maliyetini düşürüyor ve elektrik enerjisi güvenilirliğini artırıyor.”

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler