Connect with us

Yeni Ürünler

PrimeTurning™ ile her yönde tornalama

Yayın Tarihi:

on

Sandvik Coromant geçen yıl PrimeTurning™ metodolojisini ve dış çap tornalama uygulamalarında kullanılan takımları piyasaya sürdükten sonra şimdi de bu çığır açan prosesi delik tornalama uygulamaları için uygun hale getiren özel bir CoroTurn®Prime SL başlığı sunuyor. Yeni SL başlık, havacılık sanayi ve diğer üreticilerin 90 mm (3,5 inç)’in üzerindeki işleme çapları ve maksimum 8-10xD kullanma mesafesi ile petrol ve gaz ihtiyaçlarına karşılık verecek. 

Sandvik Coromant Genel Tornalama Ürün Müdürü Hakan Ericksson şöyle diyor: “PrimeTurning teknikleri ile CoroTurn Prime SL başlık çözümü tarafından sağlanan içten dışa işleme yeteneği, mükemmel talaş tahliyesi ve talaş kontrolü sağlar.” “Üreticiler yüksek verimlilik, daha uzun takım ömrü ve yüksek tezgâh kullanımı ile eşleşen mükemmel bir yüzey kalitesi elde edebilirler.”

Konvansiyonel delik tornalamanın aksine PrimeTurning, takımın malzemeye parçanın ayna ucundan girişini ve metali çıkış deliğine doğru ilerlerken kaldırdığını görür (içten dışa doğru). Önemli verimlilik kazançları sağlayan küçük bir giriş açısının uygulanmasına izin verir. Bununla birlikte, gerekirse, PrimeTurning’i ters yönde (dıştan içe) kullanmayı mümkün kılan zıt yönlü uç yuvası da bulunmaktadır.

PrimeTurning ile delik tornalama için iki adet kesici uç tipi bulunmaktadır: Profil işleme, ince talaş işleme ve hafif kaba talaş işleme için A tipi ve kaba talaş işlemeden ince talaş işlemeye B tipi.

PrimeTurning ile hız ve ilerleme oranları etkin bir şekilde ikiye katlanabilir. Çünküküçük giriş açısı ve daha büyük boşluk açısı yükü ve ısıyı köşe radyüslerinden uzağa yayarak daha ince, daha geniş talaşlar oluşturur, sonuç olarak kesme değeri ve/veya takım ömründe artış sağlanır. Dahası, kesme işlemi omuzdan uzağa doğru yapıldığı için konvansiyonel delik tornalamada sık görülen son derece istenmeyen bir etki olan talaş sıkışması riski de ortadan kalkar.

CoroTurn Prime SL başlıklarıyla müşteriler, küçük bir adaptör ve kesme başlığı stoğunu kullanarak çok sayıda takım kombinasyonu oluşturabilir. SL başlıklar 40 mm (1,575 inç) çapındadır ve yekpare çelik baralar ve karbür baraların yanı sıra titreşimsiz delik işlemeye uygun Sessiz TakımlarTMsönümlemeli delik işleme baralarıyla da uyumludur.

Bir başka gelişme olarak Sandvik Coromant artık, düşük karbonlu ve yüksek mukavemetli çeliklerin işlenmesinde zorlayıcı olabilecek talaş kontrolüyle ilgili endişeleri ortadan kaldırmak için yeni -H3 geometrisini sunuyor. B tipi kesici uçlar için GC4325, GC1115 ve H13A kalitelerinde yeni -H3 geometrisi bulunmaktadır.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi yapmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyorum.

Devamını Oku
Advertisement

Yeni Ürünler

Yeni ZyWALL VPN serisi, Amazon Bulut Entegrasyonu ile geliyor

Yayın Tarihi:

on

Zyxel’in en yeni güvenlik duvarı serisi ZyWALL VPN, KOBİ’lerin ağlarını korurken, Amazon Sanal Özel Bulut (VPC) entegrasyonu sayesinde Amazon servislerini kullanmayı da daha kolay ve güvenli hale getiriyor.

Zyxel’in özelikle KOBİ’ler için tasarlanan yeni Güvenlik Duvarı serisi ZyWALL VPN(50/100/300), işletmelerin, kendi şubeleri arasında güvenli bir şekilde erişim ve veri aktarımını mümkün kılarken, kurumların iş ortaklarının ve ofise uzaktan bağlanarak evden çalışan personelin de iletişim ihtiyaçlarına cevap veriyor.

 Amazon VPC entegrasyonuyla iş dönüşümü

Giderek daha fazla şirketin ağ altyapısını buluta genişlettiği günümüzde, ZyWALL VPN serisi, kurumsal esneklik oluşturmak ve yeni nesil iş hayatına entegrasyonu hızlandırmak için tasarlandı. Amazon Sanal Özel Bulut (VPC) entegrasyonu ile ZyWALL VPN serisi, işletmelerin değerli iş verilerini güvenli bir bulut alanına taşırken, genel işletme giderlerin azaltılmasına da olanak tanıyor.

 Veri Gizliliği Yönetmeliğine tam uyum

Avrupa Birliği’nin Mayıs 2018’de yürürlüğe girecek Genel Veri Gizliliği Yönetmeliği’ne göre (GDPR), AB işletmeleri ve onların müşterilerinin verileri bu kurallar çerçevesinde bilgi işlem altyapısı uyumlu ve entegre hale getirmesi gerekiyor. ZyWALL VPN serisi de dahil olmak üzere tüm Zyxel güvenlik cihazları, KOBİ’lerin güvenliğini artırmaya ve GDPR uyumluluğu için iş ve müşteri verilerini korumalarına yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

 Bir yıl ücretsiz güvenlik hizmetleri

ZyWALL VPN serisi, bir yıl boyunca ücretsiz İçerik Filtreleme ve Geo-Enforcer özelliklerinin yanı sıra, güvenliği tehlikeye atabilecek uygunsuz içeriği veya trafiği taramak ve engellemek için ek özellikleri de bünyesinde barındırıyor.

Öte yandan hem gelen hem de giden ağ trafiğini ZyWALL VPN serisi ile izlemek ve kontrol edebilmek, açık ağ görünürlüğüyle birlikte işletmelere kolaylık sağlıyor.

Ek ücret ödemeden kullanıcı dostu VPN dağıtımı

Sanal bir özel ağ kurmak ve yürütmek, çoğu KOBİ için karmaşık bir lojistik ve bütçe sorunu gibi görünebilir. Entegre SecuDeployer özelliği sayesinde ZyWALL VPN serisi, herhangi bir ek yazılım satın almak zorunda kalmadan işletmelerin 50’ye kadar uzaktan erişimli firewall kurabilmesine olanak tanıyor. Sezgisel arayüz, dağıtımı hızlandırdığı gibi, daha verimli ağ yönetimi için VPN izleme gibi görevleri de kolaylaştırıyor.

Zyxel Türkiye Kurumsal Kanal Satış Müdürü Ömer Erünsal, “Günümüzün KOBİ’leri, işletmeleri giderek karmaşıklaşan bir ağ ortamında korumak için güvenlik çözümlerine yöneliyor”a çıklamasını yaptı ve ekledi: “ZyWALL VPN serisi, Amazon Virtual Private Cloud gibi gelecekteki trendlere yatırım yaparken riskleri azaltmaya ihtiyaç duyan büyüyen işletmeler için güvenli ve güvenilir çözümler sunuyor.”

Devamını Oku

Yeni Ürünler

WLubeMon monitörler rulman hasarlarının önüne geçecek

Yayın Tarihi:

on

Assalub firması, rulman hasarlarının önüne geçmesi öngörülen WLubeMon monitörleri piyasaya sundu. Yeni monitörlerin doğru zamanda doğru yağlama miktarını belirleyerek rulmanlar için güvenilir bir yağlamayı mümkün kılacağı ifade edildi.

Sistem tamamıyla bağımsız çalışıyor ve manuel yağlama da dahil olmak üzere her türlü gres yağlama sisteminin takibinin yapılmasına olanak sunuyor.

Daha önce kullanıcılara sunulan LubeMon modeli kablolu iletime sahipti ve yüksek kablolama maliyetleri ve kablo hasarları riskiyle bir dezavantaj oluşturmaktaydı.

WLubeMon, yağlama noktasına beslenen gres miktarını ölçen hassas bir gresmetre de içeriyor. Gresmetre, bir kontrol ünitesiyle düzenli olarak kablosuz iletişim kuruyor. Aynı zamanda sistem, hem çok yüksek hem de çok düşük ses için istatistik ve günlük işlevlerle birlikte alarm verme özelliğini de barındırıyor.

Kontrol ünitesi, 20 ayrı metreye kadar takip yapabiliyor ve 75 metre taşınabiliyor. Her sayacın durumu kontrol ünitesinde açıkça görülebilirken, kontrol ünitesi, kullanıcı dostu ve renkli bir ekrana sahiptir.

WLubeMon’unpil ömrü en az 15 yıl olarak öngörülüyor.

Sistemin, pahalı rulman hasarlarının önüne geçmesi bekleniyor.

Devamını Oku

Yeni Ürünler

Schneider Electric, EcoStruxure ADMS3.8’i tanıttı

Yayın Tarihi:

on

Schneider Electric, elektrik şebekesi optimizasyonuna yönelik EcoStruxure ADMS3.8’in tanıtımını yaptı. EcoStruxure ADMS3.8 müşterilerine DER entegrasyonu ve optimizasyonuna yönelik sektör lideri şebeke yönetimi paketi sunuyor. EcoStruxure ADMS3.8 ile şebeke yönetiminde verimlilik artışı ve müşteri tercihlerini desteklemek oldukça kolay.

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, elektrik şebekesi optimizasyonuna yönelik EcoStruxure ADMS3.8’e dair son gelişmeleri açıkladı. Buna göre; elektrik dağıtım şirketleri, otomatik EcoStruxureArcFM coğrafi bilgi sistemi (GIS) entegrasyonlu iş akışı ile gelişmiş varlık yönetiminin yanı sıra dağıtık enerji kaynaklarının (DER) optimizasyonu yoluyla güvenilir bir şebeke esnekliği de elde edebilecekler.

Schneider Electric EcoStruxure ADMS, elektrik dağıtım şirketlerine DER entegrasyonunda destek sağlıyor. Böylece DER kullanımını artırırken IT/OT çözümlerinin dağıtım, bakım ve yükseltme maliyetlerini düşürüyor.

3 adımda gelen çözüm

Schneider Electric sağladığı bu çözümü 3 adımda sunuyor:

Schneider Electric’in dağıtık enerji kaynakları yönetim sistemi (DERMS), dahili bir ADMS modülü veya bağımsız olarak uygulanabilir çözümler sağlıyor.

Yeni GIS-ADMS entegrasyonu, veri doğrulama ve hata raporlama özellikleriyle ortak iş sürecini otomatik bir veri yönetimi iş akışına dönüştüren iki yönlü mesajlaşma sunuyor.

ADMSDERMS’i destekleyen Easergy T300 gibi şebeke otomasyon cihazları, güç akışlarını optimum hale getirerek ve güç kalitesini izleyerek güvenilir bir güç akışı yaratıyor.

Schneider Electric Enerji Dijital Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Jérome de Parscau, EcoStruxure ADMS3.8’le ilgili şunları ifade etti: “Enerji tedarikçileri sektörde hızlı değişimlerle karşı karşıya. Bu da onları şebeke yönetiminde verimlilik artışına ve müşteri tercihlerini desteklemeye yönelik çalışmalar yapmaya yöneltiyor. EcoStruxure ADMS3.8 de tam olarak bu ihtiyaçtan dolayı geliştirildi. EcoStruxure ADMS3.8 kullanan şirketler sürdürülebilir enerji kullanımını desteklerken şebeke modernizasyon çözümlerinin toplam sahip olma maliyetini düşürüyor ve elektrik enerjisi güvenilirliğini artırıyor.”

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler