Connect with us

Endüstriyel Ekipmanlar

Tarım makinaları için montaja hazır rulmanlar

Yayın Tarihi:

on

Agritechnica 2017´de (Hanover, Almanya, 12-18 Kasım) NSK, tarım makinalarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan çok çeşitli rulmanlarını tanıtacak. Şirketin 15. Holde E44 numaralı stantta yapacağı tanıtım Agri Disk Poyraları ve Büyük Poyralar üzerine odaklanacak. Bu montaja hazır ünitelerde, oldukça zorlu şartlarda çalışması gereken tarım makinalarında yaygın olarak kullanılan çift sıralı, eğik bilyalı rulmanlar yer almaktadır.

-Agri Disk Poyraları ve Büyük Poyraların ayırt edici özelliği, tarım makinalarının çalıştığı zorlu çevresel koşullarda uzun kullanım ömrüne sahip olmalarıdır.

NSK´nın Agri Disk Poyralarında ve Büyük Poyralarda yer alan rulmanlarında, yüksek eksenel ve devirme kuvvetlerini absorbe eden parçalı iç bilezik bulunmaktadır. Her bir rulmanda dikkatlice keçe kullanılmıştır ve her biri montaja hazır, sağlam yatağa yerleştirilerek müşteriye özel montaj boyutları sunmaktadır. Poyranın iç kısmı, rulmanın kullanım ömrü boyunca yüksek basınçlı emme kapasitesi sunan yüksek performanslı özel bir gres ile doludur.

Agri Disk Poyralarının ve daha yüksek performansa sahip Büyük Poyraların ana uygulama alanlarının arasında toprak işleme makinaları da bulunmaktadır. Bu makinalardaki rulmanların, rutubet, aşındırıcı tanecikler, korozif maddeler (gübre gibi) ve yüksek mekanik gerilimler gibi elverişsiz koşullara maruz kaldıklarında optimum verimliliği korumaları gerekmektedir.

Bu koşullarda Agri Disk Poyralarının, son derece uzun bir kullanım süresine sahip olduğu kanıtlanmıştır. Bu durum, toprak işleme makinaları üreticileri dahil, tarım makinaları sektöründeki Orijinal Ekipman Üreticileri tarafından da kabul edilmiştir. Bazıları ürün belgelerinde, NSK Rulman Üniteleri kullandıklarını açıkça belirtmektedir.

Nihai kullanıcılar, çok önemli (ve çok kısa) olan toprak sürme sezonunda arıza sürelerini en aza indiren NSK Agri Disk Poyralarını kullanmaları konusunda tarım makinaları üreticilerine her geçen gün daha çok baskı yapmaktadır. En nihayetinde, tek bir kompakt disk tırmık makinasına 98 adede kadar disk rulman monte edilebilmektedir ve bu rulmanların hepsinin operasyon sırasında kusursuz bir şekilde çalışması gerekmektedir.

Agritechnica 2017´de NSK, Agri Disk Poyraları ve Büyük Poyra örneklerini, hem tekli üniteler halinde, hem de kompakt disk tırmıklarına ve sap biçme bıçaklarına sahip makinaların yer aldığı kurulum örnekleri ile tanıtacaktır.

Agritechnica´da NSK: 15. Hol, E44 No´lu Stant

Endüstriyel Ekipmanlar

3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

“3M Bilimi. Hayatın her anında.™” yaklaşımıyla hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in, Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı mükemmel lensleri sayesinde daha geniş görüş açısı sunuyor.

“3M Bilimi. Hayatın her anında.™” yaklaşımıyla insan yaşamını kolaylaştıran ürünler geliştirerek bilimi insanlığın günlük yaşamına yerleştiren 3M, 3M™ Speedglas™ markası ile 35 yılı aşkın süredir kaynakçıları korumak amaçlı ürünler sunuyor. Son dönemde geliştirilen ürünlerden biri olan 3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı kaynakçıların hayatını kolaylaştırıyor. 3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlıkları, mükemmel lensleri sayesinde daha geniş görüş açısı sağlarken, kaynak yapan kişinin gözlerini ve yüzünü radyasyon, ısı ve kıvılcımlardan koruyor.

3M™ Speedglas™, “3M Bilimi. Hayatın Her Anında” konseptinde vaat edilen insan yaşamını ve çalışma koşullarını kolaylaştırarak verimliliği artıran inovatif ürünlere örnek oluşturan bir ürün niteliğinde. Üstün koruma ve konfor sağlayan 3M™ Speedglas™ ayarlanabilir rahat baş bantları sayesinde, hassas bölgeler üzerinde basınçtan kaçınılması için özel olarak tasarlandı. 3M™ Speedglas kaynak başlıkları otomatik kararan filtreleri sayesinde, kullanıcılara iki eli serbest bir şekilde işine odaklanma olanağı sunuyor ve bu sayede verimlilik artışı da sağlıyor.

Kaynakçıların dünyasından ilham alındı

35 yılı aşkın bir süre önce, İsveç tershanelerine kaynakçıların çalışma koşullarını inceleyen ve tecrübeli kaynakçıların kaynak sırasında ortaya çıkan kör edici parlamalardan korunmak için kaynak maskelerini sürekli indirip kaldırdıklarını gözlemleyen 3M, kaynak koruma ürün yelpazesini kaynakçıların dünyasından aldığı ilhamla geliştirmeye başladı. 3M, bugün de son teknoloji kaynaktan korunma çözümleri geliştirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Endüstri 4.0

NORD DRIVESYSTEMS

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

NORD DRIVESYSTEMS develops and produces optimally matched drive systems consisting of gear units, motors and drive electronics. Drive electronics have been a part of our product range since 1984. We develop and produce NORD frequency inverters, motor starters and field distributors in our own factories. Many years of experience and passion have made NORD what it is today: a leading international complete supplier to industry and the best long-term drive electronics partner for our customers. NORD drive electronics provides high performance and reliability for all of our customers throughout the world.

Devamını Oku

Endüstri 4.0

Schaeffler’in yeni 2017/2018 Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloğu çıktı

Yayın Tarihi:

on

Yazar:

Schaeffler’in yaklaşık 1.000 sayfalık yeni yedek parça kataloğunda, binek ve hafif ticari araçlar için eksenel mafsallardan amortisör millerine kadar Ruville şasi ve direksiyon bileşenlerinin tümünü bulmak mümkün. Fransız araç uygulamalarına özel yer veren katalogda 300 yeni ürün de yer alıyor. Kataloğun hazırlanmakta olan ikinci baskısının, sadece Fransızca bir versiyonu da olacak.

Yeni yedek parça kataloğunda, neredeyse Avrupa ve Asya menşeli tüm binek ve hafif ticari araç markalarının parçalarını bulmak mümkün. Schaeffler, Ruville markası altında otomotiv bağımsız yenileme pazarı için 4.500’den fazla şasi ve direksiyon parçası sunuyor. Küresel mafsallar, kontrol kolları, kaplin çubukları, eksenel mafsallar ve rot kolları gibi tüm bileşenler kapsamlı iç ve dış testlere tabi tutuluyor ve birlikte kusursuz çalışacak şekilde ayarlanıyor. Bu bileşenler hassas direksiyon hakimiyeti, yolla optimal temas ve yüksek sürüş konforu sağlıyor.

Kataloğun kolay anlaşılır ve mantıklı biçimde düzenlenmiş olması sayesinde istenen yedek parçaya hızlıca ulaşılabiliyor. Katalogda; araç tipi, model yılı ve ürün grubunun yanı sıra araca özgü bilgileri saptamayı kolaylaştıran açıklayıcı semboller kullanan resimli talimatlar da bulunuyor. Standart katalog, sadece Fransızca hazırlanan versiyonun yanı sıra tüm bilgileri yedi farklı dilde sunuyor: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Lehçe, Rusça ve İspanyolca.

Servisler, binek ve hafif ticari araçlar için 2017/2018 Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloglarını Schaeffler Automotive Aftermarket distribütörlerinden edinebilirler. Eski araçlara özel parçalar veya Schaeffler’in tüm yedek parça ürünleri hakkında daha fazla bilgi www.repxpert.com.tr servis portalında yer alan çevrim içi katalogda bulunmaktadır.

Schaeffler’in en yeni Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloğunda, neredeyse Avrupa ve Asya menşeli tüm binek ve hafif ticari araç markalarıyla uyumlu 4.500’ü aşkın ürüne ulaşmak mümkün.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler