Endüstriyel Otomasyon

Tak ve çalıştır fabrika otomasyonu için akıllı pirometreler

Yayın Tarihi:

-

Fluke Process Instruments -40°C ila 2.250°C arası otomatik temassız sıcaklık görüntüleme için Thermalert 4.0 noktasal pirometre serisini piyasaya sundu.

Seri şu an için metal, cam ve plastik ürünler için özel sensörler dahil olmak üzere çeşitli spektral tepkilere sahip 13 modeli içeriyor. Uzun ve kısa odak mesafeleri için çok çeşitli optik seçenekleri mevcut. -20°C ile 85°C arası olağanüstü ortam sıcaklığı aralığı sayesinde soğutma aksamları olmadan ve soğutucu donanım kurulumlarına gerek kalmadan daha fazla ölçüm noktası kurulabiliyor. Buna uygun şekilde, kritik süreçlerde söz konusu olan sızıntı ve kirlenme tehlikesi bulunmuyor.

Dayanıklı IP65 kızılötesi termometreler sınıfının en iyisi olan tekrarlanabilirliğe, tepki sürelerine ve doğruluk oranına sahip. Sistem yazılımı uzaktan yapılandırma, izleme, alan kalibrasyonu ve aygıt yazılımı güncellemelerini destekliyor.

Bu fonksiyonlar servis maliyetini, kurulum ve sorun gidermeye harcanan zamanı önemli ölçüde azaltabilir. Tak ve çalıştır biçimindeki işletim, kurulum ve bakımı daha kolay hale getiriyor.

Sensörler galvanik olarak izole edilmiş analog ve RS485 ara yüzlerine sahip. Bir RS485 ağı içerisinde 32’ye kadar cihaz bağlanabiliyor. Üretici ileride endüstriyel şebeke sistemi ve özellik seçenekleri eklemeye devam edecek. Mevcut ölçüm noktalarının iyileştirilmesi olabildiğince kolay hale getirildi. Yeni sensörler Endurance, Raytek Thermalert TX ve Raytek XR pirometre aparatlarına takılabiliyor. Ircon Modline 4 ve Raytek MM aparatlarıyla kullanmak için de uyarlayıcılar mevcut.

Trendler

Exit mobile version