Connect with us

Motorlar

ABM Greiffenberger: Tüm endüstri alanları için dinamikler

Yayın Tarihi:

-

Çok çeşitli uygulamalar için yenilikçi, güvenilir ve enerji-verimli çözümlerimiz sayesinde ABM Greiffenberger, makine ve fabrika mühendisliği alanında tecrübeli bir partner haline gelmektedir. Şirketimizin en güçlü yanlarından biri endüstriyel yeterlilik ve danışmanlık hizmetimizdir. Hedefimiz her zaman müşteri isteklerini anlamaktır.

Sürekli artan başarılarımız ile ABM Greiffenberger, dünya genelinde kaldırma teknolojisi ve depo lojistiği, malzeme istifleme ve e-mobil uygulamaları, biyokütle ısıtma sistemleri ve diğer pek çok alanda faaliyet göstermektedir.

Enerji-verimli senkron motorlar

Depo lojistiği alanının gelişimiyle birlikte ABM Greiffenberger enerji-verimli Senkron Motorlarını piyasaya sunmaktadır. Daimi mıknatıslı motorlarımız IE4 Kompakt formatta olup yüksek güç yoğunluğu ve özellikle kısmi yüklerdeki yüksek verimliliği ile öne plana çıkmaktadır. Nominal yükte çalışan az sayıda motor olsa bile, konu enerji tasarrufu olunca Senkron Motorlar son derece ilgi çekici bir alternatif haline gelmektedir. 

Senkron Motorlar, enkodersiz besleme anlamına gelen sensörsüz kontrol özelliğine sahiptir. Ayrıca motor hız sensörü maliyeti de ortadan kalkmış olacaktır. ABM tarafından kullanılan sensörsüz kontrol, motorun durma pozisyonundan itibaren yüksek kalkış torku ve çok geniş ayar aralığı sağlamaktadır.

Bakım gerektirmeyen açısal redüktörlerin kolay montajı

ABM’in KG Serisi açısal redüktörleri 2 kademeli olup 700 Nm’ye kadar tork üretebilmektedir. Bakım gerektirmezler, kolay takılabilir olup açısal olduklarından dolayı geniş bir alana ihtiyaç duzymalar. Erkek ve dişi mil çıkışlı versiyonları mevcuttur. Asenkron ve Senkron motorlar ile kombine edilebilirler. KG Serileri alüminyum dökümden (Al 230) yapılmakta olup düzgün, kir tutmayan yüzeyi ve yüksek korozyon dayanlılıklığı ile öne çıkmaktadır.

Yüksek verimli şaft montajlı helisel dişli redüktörlü motorlar

ABM Greiffenberger’in şaft montajlı helisel dişli redüktörlü motorları 2 veya 3 kademeli olup 2.300 Nm’ye kadar tork üretebilmektedir. Geniş eksen mesafeleri sayesinde FG Serileri çok çeşitli montaj opsiyonu sunmaktadır. Motor kasası ile redüktör çıkış ekseni arasında geniş mesafe, 4 noktalı montaj imkanı, her iki taraftaki B5 veya B14 flanş, tork destekli montaj versiyonu ile kullanıcıya yüksek esneklik ve kurulum imkânı sunmaktadır. Yüksek kalitedeki dişliler enerji verimliliğini ve düşük seste çalışmayı garanti etmektedir.

Montaj dostu helisel dişlili redüktörlü motorlar

ABM Greiffenberger’in helisel dişlili redüktörlü motorları 2 veya 3 kademeli olup 2.060 Nm’ye kadar tork üretebilmektedir. G Serisi yüksek sağlamlık ve uzun çalışma ömrü demektir. 

ABM Greiffenberger’in tüm redüktör tipleri gibi G Serisi de alüminyum dökümden (Al 230) üretilmekte olup ABM’in kendi dökümhanesinde imal edilmektedir. Düşük ağırlık sayesinde ürünün kurulumu ve montajı kolaydır. Ayrıca yüksek korozyon dayanılıklığı sayesinde kullanıcı ürüne ilave bir boya yapmadan maliyet avantajı sağlar.

ABM Greiffenberger’den frekans konvertörü takılı ve yüksek verimli Senkron Motorlar. Sensörsüz sürücülerimiz dinamik ve yüksek performansı ile öne çıkmaktadır.

Yüksek verimli açısal redüktörler (KG 62) %96’ya ulaşan verimleri ile öne çıkmaktadır.

Şaft montajlı helisel dişli redüktörlü motorlar (FGA Serisi) geniş eksen mesafesi olanağıyla evrensel olarak kullanılabilir.

ABM helisel redüktörlü motorları yüksek sağlamlık ve uzun çalışma ömrü demektir.

Yeni Konik Dişlili Tahrik Sistemleriyle esnek platform çözümleri

ABM Greiffenberger, elektrikle çalışan endüstriyel istifleme makinelerinde kullanılmak üzere yeni bir konik dişli kutusu olan TDB230 / 254 Combi’yi geliştirdi. Bu ürünlerin montajı, mevcut araç serilerine esnek bir çözüm olarak kolayca entegre edilebilir. Kullanıcılar bu ürünün yüksek çıkış torku, son derece sessiz çalışma özelliği ve uzun bir ömürlü kullanımından istifade edebilirler.

Dünya üzerindeki tüm pazarların, kısa süreli teslimat talebi ve online ticaret hacminin hızla artmasının sonucunda, tüm tedarikçiler yüksek stok devir hızını verimli bir şekilde kontrol etmeyi istemektedir. Bu da beraberinde intralojistikte kullanılan istifleme araçlarıyla ilgili talepleri de beraberinde getirmektedir. Verimli ve esnek olarak kullanılabilen tahrik teknolojisi önemli bir gerekliliktir. ABM, istifleme makineleri ve endüstriyel tow-trucklar için çekiş, kaldırma ve dönüş çözümleri sunar.

TDB230 / 254 Combi ile tahrik sistemlerinde uzman olan ABM, sistem entegrasyonunu daha fazla ortaya çıkaran yeni bir ürün geliştirdi. Bu yeni dizayn, konik dişlili tahrik ünitesi 230 ve 254 milimetrelik tekerlek çapları için kullanılabilir. Ayrıca bir sürüş tahriği ve tahrik tekerleği üzerindeki ekstra sürüş denetimi ile birlikte de tedarik edilebilir. Ürünler için ekstra opsiyonlar rahatlıkla adapte edilebilmektedir. Tak ve çalıştır prensibi sayesinde kurulumu hızlıdır. TDB 230 / 254 Combi ile, ABM mühendisleri, daha küçük bir batarya ile bile uzun süre güvenilir bir şekilde çalışan, yüksek verimliliğe sahip komple tahrik sistemi ortaya çıkarmışlardır. ABM Ar-Ge mühendisleri, bu yeni ürün üzerine araç fonksiyonlarının ve sürüşün izlenebilmesi için çeşitli sensörler entegre ettiler. Bu sensörler, tahrik pozisyonunun tekerlek üzerinde doğru bir şekilde görüntülenmesini ve kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Kullanıcılar için, bu, hızlı bir şekilde hata tespitinin sağlanması ve dolayısıyla yüksek işlem güvenilirliği ve düşük bakım maliyetleri anlamına gelmektedir. ABM, bu yeni ürünüyle,  kullanıcılarına farklı tahvil oranları ve motor gövde seçeneklerine sahip komple tahrik sistemi sunar. Önceki modellerle karşılaştırıldığında, TDB 230/254 Combi, kullanıcılarına %15 daha fazla tork imkânı sunuyor. Maksimum motor çıkışı 4 kW’dır. Yüksek performansına rağmen, konik tahrik sistemi ekonomik olarak çalışır. Aynı zamanda sağlamdır ve eksi 40°C’ye kadar olan düşük sıcaklık ortamlarında bile güvenilir bir şekilde çalışır.

ABM konik dişlili tahrik sistemleri, elektrikle çalışan mobil araçlarda, akülü transpaletlerde, sipariş toplayıcılarda, istifleme araçlarında, çekici traktörlerde ve otonom taşıma sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tahrik ünitelerinin düzgün çalışması, sürüş konforunu artırır ve endüstriyel kamyonlar, yüksek dinamikleri sayesinde verimli bir şekilde çalışır. Malzeme taşıma ekipmanlarının yanı sıra seri üretime yönelik diğer uygulamalar ise elektrikli çalışma platformları ve süpürücüler / temizleyicilerdir.

Malzeme taşıma sistemlerinde 20 yılın üzerinde tecrübe

ABM Greiffenberger, 20 yılı aşkın bir süredir malzeme taşıma sektörü için AC tahrik sistemeleri üretmektedir ve elektrikli endüstriyel kamyon endüstrisi için bir sistem tedarikçisi olarak kapsamlı bir know-how’a sahiptir. Bugüne kadar şirket, malzeme taşıma sistemlerinde uygulamalar için iki milyondan fazla tahrik sistemi üretmiştir. Yüksek kaliteye sahip ürünler, tesislerimizden, sadece kapsamlı bir fonksiyon testinden onay alması durumunda müşterimize ulaştırılır.

ABM, farklı sektör dallarının başarılarına yönelik sürekli gelişim çalışmalarına büyük önem vermektedir. Mühendislik tasarımından seri üretime kadar her aşamada müşterilerle yakın işbirliği içinde olan ABM, çekiş, kaldırma ve sürüşle ilgili çok sayıda uygulama için optimize edilmiş tek kaynaklı tahrik sistem çözümleri sunar. Bunu yaparken, şirket yüksek düzeyde dikey entegrasyondan yararlanır ve uygulama deneyimlerini yeni ürünlerin geliştirilmesinde kullanır. ABM Greiffenberger’in sistem çözümlerinin ana karakteristiğini, yüksek performans, uygun enerji tüketimi ve düşük bakım gereksinimleri oluşturmaktadır. ABM ürünleri uzun ömürleri ve yüksek operasyonel güvenilirliği sayesinde kullanıcılara fayda sağlarlar. Ayrıca yüksek kaliteli, dayanıklı malzemelerden oluşur ve modüler tasarımlıdır.

Yeni tahrik sistemlerinin ve motor teknolojilerinin geliştirilmesi, şirketin çevre bilincinin altını çiziyor. ABM’nin geniş kapsamlı modüler sistem ürünleri veya belirli bir müşterisi için özel olarak üretilen tahrik çözümleri, kullanıcı için CO2 ayak izini iyileştirir.

En yüksek seviyede sistem entegrasyonu: TDB230 / 254 Combi, 230 mm veya 254 mm tekerlek çapına sahip araçlara entegre edilebilir.

Yazar: Cenkay Angıç, ABM Greiffenberger Hareket Sistemleri Ticaret Limited Şirketi Türkiye Ülke Müdürü

Motorlar

Varyans ve hacim, türünün tek örneği olan bir seride ve avantajlı olarak bir araya getirildi

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

Şimdiye kadar, metal ve plastik işleme endüstrilerindeki kullanıcılar genellikle zor bir seçimle karşı karşıya kaldılar: CNC torna tezgahları ve freze makinelerinde, ya mümkün olan en büyük sapma ya da büyük hacimler, yani yüksek miktarlar tercih edildi. Hollanda’dan gelen yenilikçi bir çözüm, otomasyon eşiğini hem mümkün kılıyor hem de aynı anda düşürüyor. Servo kontrollü kavrayıcı çenelerde, Fauin Faulhaber entegre Hız Kontrollü fırçasız DC servo motorları gerekli hassasiyeti ve güvenilirliği sağlıyor. 

Hollandalı BMO Automation şirketi, 2008 yılında CNC torna ve freze tezgahlarını çok daha etkin bir şekilde yükleyebilmek vizyonuyla yola çıktı. Ağırlıklı olarak metal ve plastik işleme endüstrilerinki müşteriler, yüksek kaliteli, kullanıcı dostu ve esnek otomasyon çözümleri ile karakterize edilen işleme endüstrisi için modüler komple çözümlerden yararlanabiliyorlar. Faulhaber ile ortak yürütülen çalışma sonucunda ise, robot hücrelerinde robot koluna bağlanan servo tutucu ortaya çıktı. Bu hücreler CNC torna tezgahlarının ve freze tezgahlarının otomatik yüklenmesi ve boşaltılması için kullanılıyorlar.

Ezber bozuyor 

Hollanda’nın Limburg eyaletindeki Nederweert kasabasında yer alan BMO Automation, robot hücreleriyle, tek bir birim küçüklüğüne sahip miktarlarla çeşitli parti boyutlarının otomatik olarak üretilmesini sağlıyor. “BMO’da performans, esnekliğin karesi kadar üretkenlik olarak tanımlanır. Tarafımızdan geliştirilen servo tutucuyu kullanarak esneklik önemli ölçüde artırılıyor ve müşteriler 1’e kadar küçük parti boyutları için otomatikleştirme yapabiliyorlar!” diyor Pazarlama Müdürü Maarten van Bun. “Basit bir robot ya da kobot aynı işi 1000 kez yapıyor. Fakat biz geleceğin daha çok küçük ürün serilerinin tek geçişte otomasyonu olacağına inanıyoruz. Buna çok partili otomasyon diyoruz. Ayrıca, düşük hacimli olarak birden çok seriye bölünmüş 1000 adet parçayı otomatik olarak üretebiliyoruz. Sonuç olarak da yüksek karışım ve hacim elde ediyoruz.”” 

Yüksek karışım & Yüksek Hacim 

Küçük miktarlardaki üretimdeki marjlar genellikle seri üretimdekinden daha yüksektir. Ancak aynı zamanda, iş parçalarının ayrı tornalama ve frezeleme işlemleri arasında manuel olarak yüklenmesi gerekiyorsa, bu daha fazla personel ve maliyet gerektirir. Bu nedenle, metal ve plastik işleme endüstrilerinde CNC torna ve freze makinelerini kullanırken hem yüksek varyanslara hem de yüksek hacimlere ulaşan bir çözüm, oyunun kurallarını değiştiriyor. Yaklaşımları için BMO Automation, palet otomasyonunun avantajlarını, ayrı iş parçalarını tam otomatik olarak yükleyebilme seçeneğiyle birleştiriyor. “Yüksek karışım – düşük hacim” ilkesi böylelikle “yüksek karışım ve yüksek hacim” haline geliyor.

Bu da hassasiyeti ve güvenilirliği Faulhaber sürücüleri tarafından garanti edilen servo kontrollü kavrayıcı çeneler sayesinde mümkün olmaktadır. Servo tutucuda FAULHABER motoru

, lineer bir kılavuz sisteminin parçası olan dişli milini çalıştırır. Kılavuzlu bloklara bağlanan kavrayıcı parmaklar bu sayede CNC makinesine yüklenecek ürün için istenilen konuma hareket eder. Tornalama veya frezeleme işleminin ardından iş parçasının boyutları değişebilir. Burada servo tutucu, tutucu parmakların konumunu otomatik olarak uyarlar ve bunu yükleme ve boşaltma döngülerini değiştirmeden yapar. Sonuç olarak, tutucuyu değiştirmeye gerek kalmaz. 

Maarten van Bun, “Araştırma ve geliştirmeden sorumlu Harco Hermans, Faulhaber’i önceki projelerden biliyordu ve Motion Control ürünleriyle ilgili çok iyi deneyimleri bulunuyordu” diyor. FaulHaber web sitesindeki Sürücü Seçim Aracı kullanılarak uygun motor seçildi. Aynı zamanda BMO Automation, Faulhaber’den BMO Akıllı Kontrol Yazılımı ile iletişim için script dosyalarını kontrol etme konusunda da destek aldı. 

Geliştirme, referans müşterilerle iki aylık bir test aşaması da dahil olmak üzere yaklaşık bir yıl sürdü. En büyük zorluk, mümkün olan en küçük boyutlarda ve düşük ağırlıkta mevcut olan ve dolayısıyla robotun yük kapasitesi üzerinde minimum etkisi olan güvenilir bir çözümü entegre etmekti. “Burada Faulhaber, hem mekanik hem de elektronik kısımda bizi ikna eden çok kompakt ve yüksek performanslı bir çözüm sunmuş oldu.” 

Son derece yenilikçi 

CNC otomasyonu alanına odaklanma, uzun yıllara dayanan deneyim ve CNC makineleri üreticileriyle iyi ilişkiler, robot otomasyonunun talaşlı imalat üretimine tam entegrasyonunu sağlıyor. BMO bu konuda otomasyon ve dijitalleştirme alanında lider şirket. Zira bu da TechniShow Ödülülerinde üç adaylıkla da kanıtlandı. 2016’daki ilk adaylık, devam eden bir süreçte bireysel parçaların ve serilerin üretilebileceği bir otomasyon çözümüydü. Bu da sıkıştırma araçlarının, paletlerin ve ürünlerin değiştirilmesiyle mümkün oldu. Adaylığı esnasında bu gerçekten de bir ilkti. 2018 yılında BMO, Akıllı Endüstri 4.0 için devrim niteliğindeki Xenon yazılımıyla ödüllendirildi. Bu da bir işleme tesisinin CNC makinelerinden çeşitli verileri toplamak ve bağlamak için kullanılıyor. 2020’de şirket, Smart Centric E-Clamp için arka arkaya üçüncü kez aday gösterildi, ancak bu sefer başarılı olamadı. 

Otomatik olarak bir avantaj 

Maarten von Bun, “CNC otomasyonu üretkenliği artırır, işlem süresini azaltır ve uzman eksikliğinden kaynaklanan sorunlardan kaçınmanın yolunu sunar” diyor. Otomatik robotik çözümünün avantajı, Covid-19 salgını sırasında da kendini kanıtladı. “Korona’nın metal endüstrisi üzerinde büyük etkisi oldu. Başlangıçta müşteriler yatırım konusunda daha tutucuydu. Ancak, CNC otomasyonunun sadece gelecek için değil bugün için de bir çözüm olduğu anlaşılınca segment hızla değişti. Robotlar hastalanmaz ve sınırlı çalışma saatlerinde bile bir insan operatör, BMO robotik çözümü ile birlikte üretim seviyesini koruyabilir. 

Otomatik üretim ayrıca yerinde üretimi mümkün kılar ve böylece pandemi sırasında yaşanan kapalı sınırlar, seyahat ve mal hareketi kısıtlamaları, daha uzun sınır ve gümrük denetimleri ve yerel karantinalar gibi dış kaynaklı üretimin dezavantajlarını ortadan kaldırır. 

“Otomatikleştirmek istiyorsanız, sürekli olarak yüksek düzeyde güvenliği garanti eden hassas bir sürecin oluşturulması önemlidir. Bu hassasiyet ve özellikle tekrarlanabilirlik önemlidir; çünkü her şey tam otomatik olarak gerçekleşir, hata oranları düşüktür ve otomasyon çözümlerimiz herhangi bir çalışana gerek kalmadan çalışır. Bu nedenle güvenilir bir süreç son derece önemlidir. Faulhaber’in ürünleri bize kaliteyi ve güveni sunarak endişe etmemiz gereken hiçbir şey bırakmıyor. Bunun iyi olduğunu biliyoruz ve Faulhaber’in sunduğu ürünlere güveniyoruz,” diye özetliyor Maarten van Bun.

Devamını Oku

Motorlar

Tam entegre Hız Kontrolörü için 7 milimetreden daha az uzunluk

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

Kısa tasarıma sahip fırçasız DC servo motorlardan oluşan BXT motor ailesi, çap uyumlu ve entegre Hız Kontrolörü ile tüm boyutlarda genişletildi. Sadece 6,2 mm ek montaj uzunluğuna sahip Motor / Hız Kontrolörü kombinasyonları, IEF3-4096 (L) entegre enkoderlere sahip ürünlerle aynı kurulum alanına sahip. Enkoder varyantları ile birlikte sinerji etkilerinin kullanılmasıyla, Hız Kontrolörü de sağlam motor gövdesine tam olarak entegre edilmiş hale geliyor.

Kanıtlanmış FAULHABER SC teknolojisine sahip motorlar

, aşina olduğumuz Motion Manager (sürüm 6.6’dan itibaren) ile hızlı, kolay ve rahat bir şekilde çalıştırılabiliyor. Hız Kontrolörü, uygulamaya altı kutuplu düz bir kablo ile bağlanabileceği gibi, isteğe bağlı olarak da uygun konektörler sunuluyor.

Hız Kontrol Cihazı, 2214… BXT H, 3216… BXT H ve 4221… BXT H yuvalı BXT motorlarıyla kombine edilebiliyor. Tam entegrasyonla bile, sağlam Hız Kontrolörü, karşılık gelen ana motorların neredeyse tüm güç ve hız aralığının kullanımını garanti ediyor. İyi tasarlanmış soğutma konsepti ise, termal kayıpları en aza indiriyor.

Hızların en küçük alanlarda tam olarak kontrol edilmesi ve ilaveten yüksek torklara ihtiyaç duyuluyorsa, BXT H motorların entegre Hız Kontrolörü ile kombinasyonu en ideal çözüm. Tipik uygulamaların arasında pompalar, el cihazları (örneğin dövme endüstrisi için), ekipman imalatı ve laboratuvar ve endüstriyel otomasyon yer alıyor.

Bir bakışta avantajları:
• Tam entegrasyon ile kompakt tasarım
• 92 mNm’ye kadar yüksek tork, 60W’a kadar kesintisiz çıkış
• 200 – 100,00 min-1 arası stabil ve hassas mekanik hız kontrolü
• 32 ve 42 mm boyutlarında değişen ikincil mil uçları

Devamını Oku

Motorlar

Dar alanda büyük güç

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

Tahrik sistemleri evrimleşti. Genel anlamda, elektrikli motorlar “yalnız kurtlar” değiller ama çoğu uygulama için hız azaltmada redüktörler ve enkoderler ile kombine edilmeleri gerek. Bu bileşenlerin birbirleriyle kusursuz biçimde eşleştiğinden emin olmak ve kurulum gereksinimlerini minimize etmek adına, ayrı bileşenlerin tek bir kaynaktan komple bir çözüm olarak elde edilmesi önerilmekte. Kurulum alanlarının son derece kısıtlı olduğu ve kurulum durumuna göre mümkün olduğunca kısa yüksek torklu tahriklere ihtiyaç duyulduğu durumlarda bile, özellikle robotik, prostetik bağlantılar, laboratuvar otomasyonu, pompa, medikal teknoloji veya uçak kabin ekipmanı gibi uygulamalarla uyumlu pratik odaklı bir çözüm her zaman vardır.

Tahrik uzmanı FAULHABER, sistem sağlayıcısı olarak yetkinliğini bir kez daha gözler önüne serdi ve BXT flat motor serisini uygun redüktörler, entegre enkoderler ve eksenel yönde son derece kısa uzunluğa sahip hız kontrolleri ekleyerek genişletti. Tüm bileşenler birlikte kusursuz çalışacakları şekilde optimize edildi. Üç farklı boyut tahrik sistemi zorluklarının pek çoğunu çözebilecek durumda. Örneğin alt kol protezinde, 22 mm çapındaki en küçük tahrik sistemi el için uygun olacakken, 16 mm’lik motor dirsek için uygun olacaktır. Küçük kompakt tahrik sistemleri için diğer olası uygulamalar ise robot tutucular, endüstriyel otomasyon, insansı robotlar ve hatta motorlu – yani güç destekli – el dış iskeletleri için biyorobotiktir. Hassas hız kontrolü özellikleri sayesinde aynı zamanda diyaliz makinaları ve medikal pompalar için de uygundurlar.

Daha fazla tork için yenilikçi sargı teknolojisi

Motorlar klasik harici rotor tasarımına göre geliştirilmiştir. Yenilikçi sarım teknolojisi ve optimize edilmiş yapı sayesinde, fırçasız DC servo motorlar 22 mm, 32 mm ve 42 mm çapında 134 mNm’ye kadar torklar üretir ve yüksek verimlilikte 100 W’a kadar sürekli çıkış sağlar. Bu, kompakt motorların bu sürücü sınıfında normal olan standartları önemli ölçüde aştığı anlamına gelir. Özellikle torkun montaj alanına ve ağırlığa oranı piyasada yaygın olandan çok daha iyidir. Yüksek bakır doluluk faktörü ve kutup pabucu tasarımı sayesinde manyetik alan güçlüdür ve dişli torku çok küçüktür. 10.000 dakika -1’e kadar hızlarda çalışan motorlar, yine potansiyel uygulama aralığını genişleten bir muhafaza ile veya muhafasız olarak sunulmaktadır.

Geniş redüksiyon oranına sahip metalik planet redüktör
Kompakt boyutlar ve yüksek tork ile de etkileyici olan GPT metal planet dişli redüktör ailesi, düz motorların hızını azaltmak için uygundur. Saf metal redüktörler, seramik bileşenler gibi daha pahalı teknolojilerle karşılaştırılabilir performans değerleri elde eder. Redüktörler motor uyumlu çaplarda sunulmaktadır ve dört kademede son derece hassas dereceli 3: 1 ila 1,294: 1 redüksiyon oranları sunar. Her aşama tork ve hız açısından yüksek performans için optimize edilmiştir. Çapa bağlı olarak, redüktörler 1, 8 ve 18 Nm sürekli torklar elde eder. Kısa süreler için daha yüksek torklar da mümkündür.

Dahası, redüktörler son derece sağlamdır ve sürekli yüklerin yanı sıra hızlı yük değişimlerini de tolere eder. Sınırlı eksenel montaj alanı için geliştirilmiştir ve aynı çaptaki diğer modellerden önemli ölçüde daha kısadır. Örneğin tek kademeli 22 mm versiyonu yaklaşık olarak sadece 18 mm, dört kademeli versiyon da yaklaşık olarak 37.mm uzunluğundadır. 42 mm redüktörle birlikte, uzunluklar sırasıyla 31 mm ve yaklaşık olarak 68 mm’nin altındadır.

Yüksek konumlama hassasiyetiyle muhafazalı enkoder
Tüm BXT motorlar dijital Hall sensörleri ile donatılmıştır ve sahip oldukları çok sayıda kutup sayesinde hızları çok hassas bir şekilde kontrol edilebilir. Hassas konumlandırma görevleri için IEF3-4096 manyetik enkoder de mevcuttur. Enkoder, yerleştirilmiş motor varyantına tam olarak entegredir, böylece toplam tahrik uzunluğunu sadece 6,2 mm arttırır. Düz tasarımına rağmen, indeks fonksiyonlu üç kanal, Line Driver ve devir başına 4.096 satıra kadar yüksek çözünürlük sunuyor. Motor ve enkoder kombinasyonu, kısıtlı alanlarda son derece hassas konumlandırmanın yapılması ve aynı zamanda yüksek torkların gerekli olduğu durumlarda ideal bir sistem çözümüdür. Buna örnek olarak robotik, tıbbi teknoloji

, laboratuvar otomasyonu veya endüstriyel otomasyon verilebilir. .

Entegre hız kontrolleri ürün yelpazesini tamamlıyor
Nisan 2020’den itibaren, BXT motorları için hız kontrol aygıtları da mevcut olacak. BXT motorlarının muhafazalı versiyonlarına entegre edilmiş olan bu kontroller motorların uzunluğunu sadece 6,2 mm arttırmaktadır. İyi tasarlanmış tasarım konsepti, hem enkoderin hem de hız kontrol cihazının aynı muhafazaya monte edilmesini sağlarken çok sayıda ortak parçanın kullanılmasına da olanak tanır. Hız kontrolü, motorlara entegre edilmiş dijital Hall sensörleri tarafından gerçekleştirilir. Böylece, 200 dakika -1 ila 10.000 dakika -1 arasında geniş bir hız aralığı sunulur. Kompakt motor ve hız kontrol cihazı kombinasyonu, kritik alan uygulamaları için ideal olup kurulumu ve devreye almayı kolaylaştırır.

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com