Connect with us

Hareket, Tahrik ve Otomasyon

Dişsan Redüktör’ün profesyonel iletişim ajansı Moneta oldu

Yayın Tarihi:

-

Bu yıl kuruluşunun 50. yılını kutlayan Dişsan Redüktör, yeni döneme yeni atılımlarla girdi. Web sitesini yenileyen firmanın iletişim çalışmalarını yürütmek üzere seçtiği ajans ise Moneta Medya Grubu oldu.

1970 yılında temelleri atılan Dişsan Redüktör, 50. yılına girerken, redüktör ve kaplin imalatında Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer almaktadır. Dişsan Redüktör’ün ürün gamı içerisinde helisel dişlili, helisel konik dişlili ve planet sistemli standart tip redüktörlerin yanı sıra kullanıcıya ve uygulamaya özel redüktör çözümleri de yer almaktadır.

Dişsan Redüktör markalı ürünlerin sıklıkla tercih edildiği sektörler arasında inşaat ve madencilik, enerji, demir-çelik, çimento ve beton, ilaç ve kimya, plastik, su arıtma ve soğutma kulesi sektörleri ile diğer ağır sanayi sektörleri yer almaktadır. Yurt dışında da tanınan bir üretici olan Dişsan Redüktör, Avrupa’dan, Güney Afrika’ya, Rusya’dan ABD’ye pek çok farklı coğrafyaya ve ülkeye ihracat yapmaktadır. 50 yıllık mühendislik ve üretim tecrübesi ile Dişsan, satış öncesi ve sonrası hizmetleri ile de müşterilerine her zaman destek olmaktadır.

Dişsan Redüktör’le kurdukları yeni iş birliği hakkında bilgiler veren Moneta Medya Grubu Genel Müdürü Mesut Kul, şunları belirtti: “Dişsan Redüktör’le 2011 yılında bu yana Güç Aktarım ve Hareket Kontrol Dergisi’ndeki reklam ve tanıtım çalışmaları vesilesiyle iş birliği içerisindeydik. Firma, 50. yılında pazarlama faaliyetlerine yenilikler kattı. Dijital pazarlama faaliyetleri kapsamında web sayfasını yenileyen Dişsan, anlık haber paylaşımları, yeni ürünler ve uygulama hikâyelerini duyurmak üzere sosyal medya hesaplarını aktif hale getirdi. Dişsan’ın sosyal medya hesaplarının yönetimini 2020 yılı itibariyle Moneta Medya Grubu bünyesindeki dijital pazarlama ekibi yürütecek. Moneta olarak, dijital pazarlamanın yeni versiyonlarını, Dişsan için endüstriye uygulayarak farklı ve etkili bir sosyal medya anlayışı geliştireceğiz. Aynı zamanda Dişsan’ın reklam çalışmaları da (basılı dergi reklamları, dijital reklamlar, banner yayınları vb.) Moneta’nın sorumluluğunda olacak. Moneta’nın deneyimli ekibi, yalın iletişim ve pazarlama alanındaki yenilikleri, Dişsan Redüktör için gururla uygulayacaktır.”

Moneta Medya Grubu endüstrinin iletişim ağını kuruyor

Çalışmalarını “Endüstriyel Pazar İletişimi” konsepti çerçevesinde geliştiren ve derinleştiren Moneta Medya Grubu, iş ortaklarına dijital dünyada görünür olmak ve öne çıkmak için gerekli desteği sunuyor. Bu kapsamda; sosyal medya yönetimi, e-mail marketing, reklam ve ilan tasarım desteği, web sayfası hazırlanması ve içerik oluşturulması gibi pek çok farklı alanda, 360° Dijital Pazarlama desteği veren Moneta, bir terzi titizliğiyle hazırlanan özel konseptler vasıtasıyla iş ortaklarının marka değerinin yüceltilmesine katkı sunuyor.

Uluslararası pazarlara ulaşmak için doğru partner

Moneta Medya Grubu; yurt dışına açılmak isteyen firmalar için de doğru adres. Endüstriyel PR ve reklam yönetimi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan Mepax’ın Türkiye partneri olan Moneta; global standartlardaki hizmet anlayışıyla ön plana çıkıyor.

Geleneksel ve dijital pazarlama anlayışlarını harmanlayarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış olan Moneta Medya Grubu; sürekli ölçülebilir; takip edilebilir ve hızlı aksiyon almaya dönük anlayışıyla iletişim ve pazarlama hizmetleri sunuyor. Şirket, sanayinin pek çok farklı alanından firmanın iletişim faaliyetlerini yönetiyor.

Devamını Oku
Advertisement

Hareket, Tahrik ve Otomasyon

ZF ve Cree elektrikli araç sürüşü sistemini geliştiriyor

Yayın Tarihi:

-

Yeni silikon carbide esaslı invertör çözümleri sürüş verimliliğini artırmaya ve elektrikli otomobil yelpazesini genişletmeye yardımcı oluyor

Schweinfurt, Almanya/Durham, ABD. ZF Friedrichshafen AG ve silikon carbide (SiC) yarı iletkenlerde ABD lideri olan Cree Inc. (Nasdaq: CREE), endüstride lider ve yüksek verimli elektrikli güç aktarma organları üretmek için stratejik bir ortaklığa imza attı.

Bu stratejik ortaklıkla birlikte ZF ve Cree, mevcut iş birliğini daha da yoğun hale getirmektedir. ZF E-Mobilite Bölüm Yöneticisi Jörg Grotendorst “Wolfspeed silikon carbide teknolojisini kullanarak Cree ile olan iş birliğimizi geliştirdiğimiz için mutluyuz ve güçlü yönlerimizi bir araya getirmenin, bileşenlerimiz ve sistemlerimiz için verimliliği ve rekabet gücünü artıracağına kesinlikle inanıyoruz.” diyor.

Silikon carbide destekli güç yarı iletkenlerinin gelecekteki kullanımı, günümüzde kullanılan standart silikon teknolojisinin aksine; elektrikli araçlar için menzili artıracaktır. Yüksek batarya maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda verimli bir elektrikli sürüş, öngörülebilir gelecek için muazzam bir büyüme potansiyeli sunmaktadır. Özellikle, silikon carbide teknolojisinin 800 voltluk araç elektrik sistemi voltajıyla birlikte kullanılması, verimliliği daha fazla artırmak için önemli bir katkıda bulunmaktadır.

Cree firması CEO’su Gregg Lowe, “Yeni nesil elektrikli araçlarda silikon carbide bazlı güç invertörlerinin kullanımı için ZF gibi birinci sınıf bir küresel otomotiv tedarikçisiyle ortaklık kurmak, silikon carbide’ın elektrikli araçların yeteneklerini her yerde artırmada oynadığı rolün ayrılmaz bir parçası ve göstergesidir.” diyor.

Elektrikli güç aktarma organları, dünya çapındaki emisyon hedeflerine ulaşmaya ve mobiliteyi daha sürdürülebilir hale getirmeye büyük katkı sağlamaktadır. Cree’nin kullandığı teknoloji, ZF’nin hali hazırda birçok öncü küresel otomobil üreticisinin silikon carbide bazlı elektrikli araçlar için aldığı siparişleri karşılamak için kullanılacaktır. Ortaklığın kurulmasıyla ZF, silikon carbide elektrik güç aktarma organlarını piyasaya 2022 yılında sunmayı hedeflemektedir.

Ocak 2016’dan bu yana elektromobilite faaliyetlerini merkezi Almanya’nın Schweinfurt kentinde bulunan E-Mobility Bölümü’nde bir araya getiren ZF’nin, bu bölümde görev alan ve dünyadaki çeşitli yerleşkelere yayılmış 9.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Cree, silikondan silikon carbide’a giden küresel dönüşüme öncülük etmeyi taahhüt etmekte olup; Durham, N.C’deki mega malzeme fabrikası ve New York’taki dünyanın en büyük silikon carbide cihaz üretim tesisiyle birlikte silikon carbide kapasitesinin genişletildiğini duyurmuştur. Şirket, Wolfspeed iş birimi aracılığıyla kapsamlı bir silikon carbide ve GaN (galyum nitrit) enerjisi ile RF (radyo frekansı) çözümlerini paket halinde bir arada sunmaktadır.

Devamını Oku

Hareket, Tahrik ve Otomasyon

Çelik endüstrisine rulmanlarla gelen tasarruf

Yayın Tarihi:

-

NSK‘nın dünya çapındaki çelik endüstrisinde karşılaşılan sorunları çözme konusundaki uzmanlığı, arızalanmış rulmanlar sebebiyle meydana gelen planlanmamış duruş süresini ortadan kaldırarak sürekli tavlama hatlarında yılda 372,555 € tasarruf etmeye yardımcı olmaktadır.

Ortalamaya bakarsak, çelik şerit tavlama hatlarındaki planlanmamış duruş süresi yılda 17 saattir, bu da kesintisiz olması gereken bir süreç için oldukça masraflıdır. Üretimdeki kesintileri, ağır yük kaldırma makine ekipmanını kiralama ve ek bakım personelinin de maliyetini eklersek her bir kayıp saatin maliyeti 21,915 € olduğu ortaya çıkıyor.

372,555 €’luk yıllık ortalama duruş maliyetinden kurtulmak için, global bir çelik üreticisi, NSK hizmetlerinden faydalanmak için talepte bulundu. Şirketin AIP Katma Değer Programına başvurdular, uzman mühendisler arızalanan rulmanları analiz etti ve hem rulman tipinin hem de keçe düzeneğinin uygulama için yetersiz olduğunu belirlediler. Hem kirlenme hem de yağlama sorunları sebebiyle bilyalı rulmanlarda ciddi seviyede metal yorgunluğu gözlemleniyordu.

Ağır yük ve düşük hızlı bir uygulama olduğunu hesaplayarak, çelik fabrikasının NSK’nın çok sıralı keçeli silindirik makaralı rulmanlara (vinç kasnak rulmanı) geçmeleri tavsiye edildi. İsminden de anlaşılacağı gibi bu tip rulman genellikle taş ocakları, limanlar ve inşaat sahalarında bulunan vinç kasnaklarında kullanılmaktadır. İlave olarak, vinç kasnak rulmanının yüksek yük kapasitesi ve geliştirilmiş keçe yapısı, bu rulmanların ayrıca çelik üretim endüstrisinde baskın olan zorlu şartlarda kullanım için uygun oldukları anlamına gelmektedir.

Çelik şerit tavlama hattında NSK’nın makine tasarım desteği, vinç kasnak rulman ünitesini daha iyi bir şekilde yerleşmeye olanak sağlayacak şekilde, yatakta yapılacak bir revizyonu önermiştir. Çelik üreticisi için önemli bir husus olarak, NSK kafessiz silindirik makaralı rulmanları, gres kaçaklarını en aza indiren ve su ile diğer yabancı malzemelerin rulmanın içine kaçmasını önleyen gelişmiş temaslı keçelerinden oluşan bir sistem sunmaktadır. Ayrıca, ağır ortam koşullarında güvenilir bir kullanım ömrü sunabilmesi de rulmanların iç ve dış bileziklerinde bulunan işlenmiş deliklerin rulmanları sökmeden lityum greslerini değiştirmeye olanak sağlamasıyla desteklenmektedir. Yeniden yağlama delikleri, bakımı ve yağ değişimini kolaylaştırmaktayken korozyona karşı direnci artırmak için yüzeyin fosfatla kaplanması ise bir başka avantajdır.

Rulmanların ilk denemesi, NSK’nın önerdiği çözümün etkisini belirlemek için bir tavlama hattında gerçekleştirildi. Burada, deneme sırasındaki rulman durum analizi herhangi bir aşınmaya işaret etmezken deneme sonrası tekrar gözden geçirme sonucunda önemli bir rulman hasarına rastlanmadı. Aslında, rulmanlar üç yıldan daha uzun bir süre kullanıldıktan sonra bile tamamen kullanılabilir durumdaydı ve bu da yıllık 372,555 €’luk masrafın tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmekteydi.

 

Devamını Oku

Hareket, Tahrik ve Otomasyon

Yeni NORDAC PRO SK 500P inverter

Yayın Tarihi:

-

NORDAC

NORDAC PRO, tüm tahrik uygulamalarında kullanılabilen bir invertördür. SK500P, temel versiyonunda bile çok yönlülük sağlar. Uygulama invertörü SK530P,  opsiyonel SKCU5 modülü ile bu kapsamını genişletiyor. Ethernet tabanlı kontrol sistemlerinde etkin bağlantı için SK550P dahili Universal Ethernet arayüzüne sahiptir. Gelecekteki olası değişikliklerin etkilemeyeceği NORDAC PRO, güç kapalı olduğunda inverterin programlanmasına imkân tanıyan USB arayüzü kadar, parametrelerin, çalışma bilgileri ve firmware için depolama yapılabilecek SD bellek kartı gibi modern bağlantılarıyla göze çarpıyor. Opsiyonel Bluetooth arayüzü, işletme kolaylığını tamamlıyor. En son bileşenlerin kullanımı, kompakt bir tasarıma ve dolayısıyla da kontrol panosunda yer tasarrufuna imkân tanıyor. 

Versiyon

 • Çeşitli tahrik uygulamalarına uygun evrensel İnvertör.
 • Kontrol panolarında yer tasarrufu sağlayan kitap ebadında kompakt tasarım (IP20).
 • Makina invertörü ve Uygulama invertörü olarak 2 temel tasarım.
 • İşlevler SK TU5 kontrol modülü ve SK CU5 uzantı modülleriyle genişletilebilirler.

Nitelikleri

 • Bütünleşik Universal Ethernet bağlantısı; parametreler yoluyla ProfiNET, EtherNET IP, POWERLINK ya da EtherCAT şeklinde ayarlanabilirler. 
 • NORDCON parametrelendirme aracı, güç kapatıldığında bile USB bağlantısıyla kullanılabilir.
 • Parametre verilerini kaydetmek/aktarmak için SD kartı yuvası.
 • En son bileşenlerin, özellikle de boşluk bırakmadan doğrudan kurulan ince kitap formatının kullanımına bağlı yüksek enerji yoğunluğu.
 • NORDCON ve Bluetooth yoluyla APP ile programlanabilir.
 • U/f kontrolü, akım vektör kontrolü açık çevrim ve kapalı çevrim.
 • Senkron ve asenkron motorlarda yüksek hassasiyet kontrolü ve yüksek yük aşımı kapasitesi.
 • SIN/COS, incremental, Biss-SSI. Hiperface, EnDat, CANopen enkoder arayüzleri.
 • Tahrik işlemi öncesi işlem verilerinin şartların takibi gibi tahrikle bağlantılı işlevlerde PLC işlevselliği.
 • POSICON; Bütünleşik konumlandırma modu ve senkronizasyonu, Uçar testere.
 • STO ve SSI – Dahili işlevsel güvenlik.

Kullanım alanları

 • Pompalar ve fanlar
 • İç lojistik 
 • Genel konveyör teknolojisi
 • İşleme sanayi
 • Ambalajlama/Paketleme sanayi
 • Genel makina mühendisliği

İletişim arayüzleri

 • CANopen
 • PROFInet
 • POWERLINK
 • EtherCAT
 • Ethernet/IP
 • Modbus RTU/USS seri
 • USB

Daha Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.nord.com/cms/tr/product_catalogue/product-catalogue.jsp

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com