Connect with us

Endüstriyel Ekipmanlar

NSK, yenileme pazarı toptancıları için güçlü bir ortak olacak

Yayın Tarihi:

-

NSK’nın Bağımsız Yenileme Pazarı (IAM) Hizmeti verme kararı, otomotiv OEM’leri için yüzyıldan beri ürün tasarlama ve üretme geçmişine dayanmaktadır. Endüstride sıklıkla görülen bir strateji, Uzak Doğu’daki düşük ücretli ekonomilerde satış sonrası bileşenler üretmek olsa da, NSK IAM için ürettiği bütün ürünlerin tamamen OE kaynaklarından geldiğini ve dünyanın en büyük otomobil üreticileri tarafından test edilip onaylandığını garanti etmektedir.

– NSK lider bir otomotiv tekerlek Poyra rulmanı üreticisidir

IAM için OE parçalarının kullanımı, bu büyüyen pazarda güçlü bir ortak arayan toptancılara güven verecektir. Kısaca NSK daha karlı, daha etkin ve daha verimli hale gelmek için kendi toptancı ve araç servisi ortaklarını desteklemeyi amaçlamaktadır. OE parçaları ayrıca, araç servislerinin yalnızca orijinal yedek parça kullanmalarını talep eden ve güvenlikten ödün vermeyen araç sahipleri için bir güvence sunmaktadır. NSK markası, satış sonrası hizmet sektöründeki bazı firmalar için yeni olsa da, şirketin OE üreticileri için yüksek kalitede bir tedarikçi olması sonucunda ortaya koyduğu itibarı, başarının her alanda devam edeceğinin bir garantisidir.

Kapsamlı bir üretim ayak izi ve katma değerli çözümlerde ortaya koyduğu geçmiş performansının yanı sıra şasi, şanzımanlar ve motor gibi üç temel OE ürün alanındaki kapsamlı ürün serisi NSK’yı öne çıkaran unsurlardır.

Şasi açısından bakıldığında, poyra rulmanlarının günümüzde hafiflik ve yük direnci açısından çok kapsamlı taleplere yanıt vermesi gerekmektedir. Bu bağlamda NSK, üçüncü nesil OE poyra rulmanlarında küresel pazar lideridir.

OE araç üreticileri için birinci nesil NSK poyra rulmanları iki ayrı sırada bilya veya konik makaralar içermektedir (ağır yük taşıyan araçlar için). Bu önden yağlamalı rulmanlar ayrıca, uzun kullanım ömrü için yüksek performanslı keçe de sunarlar. Keçe içerisinde birçok birinci nesil poyra rulmanı, fren ve denge kontrol sistemlerine bilgi ileten manyetik bir kodlayıcı içermektedir. Rulmanlar ayrıca, sürtünme torkunu azaltan ve daha düşük yakıt tüketimini mümkün kılan dahili unsurlarla tasarlanmıştır.

Düşük yakıt tüketimi ve manyetik kodlayıcı teknolojisi açısından önceki sürümlerle benzer avantajlar sunan NSK’nın ikinci nesil poyra rulmanları, dış bilezikte entegre bir flanşa sahiptir ve bu da montaj işlemini kolaylaştırmaktadır.

Son olarak, Avrupalı, Asyalı ve Amerikan araba markaları için uygulamaları kapsayan üçüncü nesil (Poyra III olarak bilinir), teknik açıdan en gelişmiş ve en kapsamlısıdır. NSK, dünyada en fazla üçüncü nesil poyra rulmanları üreten üreticidir. Bu alandaki yeniliği ortaya koyan şirket, daha verimli bir üretimi mümkün kılmak ve rulmanların ağırlığını ve boyutunu azaltmaya yardımcı olması için soğuk işleme teknikleri geliştirdi.

Teknolojik bakış açısına göre, üçüncü nesil poyra rulmanlar normalde araçtaki farklı dinamik sistemlere önemli bilgiler ileten sensörlere sahiptir. Ayrıca, maksimum verimlilik ve dayanıklılık sunmak amacıyla en gelişmiş keçeler ve yağlama sistemleriyle donatılmıştır ve kurulum, ‘cıvata bağlantılı’ tertibat sayesinde basitleştirilmiştir.

– NSK manüel, otomatik şanzımanlar ve diferansiyeller için yenilikçi ürünler sunmaktadır

Şirketin şanzımanlar için OE çözümlerine baktığımızda NSK’nin manuel, otomatik şanzımanlar ve diferansiyeller için yenilikçi ürünler sunduğunu görüyoruz. Günümüzde hızlanma ve yavaşlama sırasında hızdaki değişiklikler, sürüş zevkini en üst noktaya çıkarmak, yakıt tüketimini minimumda tutmak ve enerji kayıplarını azaltmak için olabildiğince yumuşak olmalıdır. Enerji kaybı açısından NSK başka bir hedef belirledi: vites geçişlerinden kaynaklanan enerji kaybını yarıya indirmek.

NSK, rulmandan tek yönlü kavrama unsurlarına kadar otomatik şanzımanın her parçasını üreten tek OE’dir ve her bileşenin mümkün olduğunca ince, hafif ve verimli olmasını sağlar. Otomatik şanzımanlar için mevcut çözümler arasında bileşen sayısının azaltılmasını ve dişli kutusu tertibatının basitleştirilmesini mümkün kılan, dış bilezik üzerinde uzun ömürlü entegre poyraya sahip konik makaralı rulmanlar bulunmaktadır. Buna ek olarak, NSK’nın iğneli rulmanları, en yeni otomatik şanzımanların boyut gereksinimleri ve teknik özelliklerine uyum sağlamaktadır. Kafes tasarımında farklı polimer yapıları kullanan şirket ayrıca ağırlığı azaltabilmekte, daha iyi yağlama sağlayabilmekte ve ısı direncini arttırabilmektedir; bunların hepsi yüksek dönüş hızları mümkün hale getirilerek gerçekleşir.

Manuel dişli kutuları ve en yeni çift kavrama teknolojisi açısından NSK, debriyaj ayırma mekanizması rulmanlarından şaft rulmanlarına kadar (bilyalı ve makaralı rulmanlar için) geniş yelpazede OE çözümleri sunmaktadır. Örneğin, şirketin keçeli rulmanları dişli kutusu yağlayıcısının neden olduğu kirlenmeyi engellerken NSK’nın hızlı monteli konik makaralı rulmanları hem stabilite hem de gelişmiş dayanıklılık sunmaktadır. Ayrıca, entegre montaj plakalarına sahip rulmanlar da dişli kutusu montaj işlemleri için optimize edilmiştir. Plaka ve gövde üzerindeki delikler arasında mükemmel hizalama, dış bilezik çevresinde döner bir plakayla mümkün hale getirilmiştir. Bu özel tutma teknolojisi, geleneksel sistemlere kıyasla rulman hizalamasının daha kolay yapılabilmesini sağlamaktadır.

Verimlilikten veya sürtünme azaltma gereksinimlerini karşılama becerisinden ödün vermeden müşterilere daha hafif bileşen sunma gerekliliği, sürekli aşılması gereken bir zorluktur. Buna rağmen NSK’nın
benzersiz ısıl işlemleri, kullanım süresinin artmasında önemli bir rol oynamıştır. Gerçekten de, şirketin en yeni konik makaralı rulmanları standart ürünlere kıyasla sürtünmeyi %20 oranında azaltmaktadır.

– NSK çeşitli motor uygulamaları için geniş yelpazede rulman sağlayabilir

Motor uygulamaları için rulman ve makara aksesuarlarına geçtiğimizde, bu ürünlerin sürekli olarak daha fazla ve daha iyi performans göstermesi gerektiğini görüyoruz. NSK rulmanları ve motor parçaları, özellikle yüksek sıcaklıkların, hız dalgalanmalarının, titreşim veya ani yük değişkenlerinin mevcut olduğu veya su ve/veya kire maruz kalınan durumlar gibi çok zorlu koşullarda ortaya koydukları performanslarla bilinmektedir.

Bu ürünlerde kullanılan malzeme, tasarım ve yağlama teknolojileri; rulmanlar, makaralar veya gergi kasnakları fark etmeksizin sürtünmeyi ve kayış aşınmasını azaltmaya yardımcı olurken dayanıklılığı ve güvenilirliği arttırır. Bu özellikler daha düşük yakıt tüketimi sağlar ve motor gürültüsünü azaltır.

Bilyalı rulmanlar ve motorlar için tasarlanan aksesuarlarda OE uzmanı olarak bilinen NSK örneğin, alternatörlerin kullanım ömrünü ve performansını arttırmaya yönelik temel unsurları çok iyi anlamaktadır. Burada, çok yüksek sıcaklıklarda ve hızlarda bile yenilikçi rulman çelikleri ve gelişmiş keçeler ve yağlayıcılar alternatör performansını ve kullanım ömrünü arttırır. Ayrıca, bir alternatör kasnağıyla beraber tek yönlü kavramayı entegre ederek krank mili kasnağından iletilen hız dalgalanmaları emilebilir ve kayış ömrü uzatılabilir.

Başka bir uygulama örneği, araç içi klima sistemlerinde kullanılan kayış tahrikli kompresörler için geçerlidir. Bu amaç doğrultusunda NSK, ince kesitli çift sıralı eğik bilyalı rulmanlar geliştirmiştir. Ayrıca, ‘manyetik debriyaj rulmanları’ olarak da bilinen bu ürünler, yüksek performanslı keçe içerirler ve yüksek seviyede dayanıklılık sağlayarak yalnızca araç içi klima sistemlerinde değil, ayrıca su pompaları ve kasnaklarda da ideal unsurlar haline gelirler.

Bunlara ek olarak, yeni Freonsuz soğutucularda çalışan klima kompresörlerine uyum göstermesi için NSK, bu zorlu ortamda çalışabilecek kompakt iğneli rulmanlar geliştirmiştir.

Açıkçası, NSK’nın OE sektöründeki pozisyonu bir ön gerekliliktir ve şirketin IAM’a yaklaşımını destekleyecek gerekli ürün yelpazesini sunmaktadır. Bunun yanı sıra, NSK’nın hedefi servis, destek ve değer açısından IAM’ın belirli taleplerine yanıt vermektir.

NSK’nin IAM’a girişini destekleyen ilk ürün, şirketin kendi becerilerini kanıtlamak için özel olarak seçilen tekerlek Poyra rulmanlarına odaklanan ProKIT’tir. ProKIT yalnızca, rulmanlar, keçeler ve bağlantı elemanları gibi OE araç üreticileri tarafından kullanılan %100 orijinal ürünler içermektedir.

Dünya çapında neredeyse bütün OE araç üreticileri, NSK ürünlerini talep etmekte ve bunları kullanmaktadırlar. Bunları IAM bünyesinde sunmak mantıklı bir adım olacaktır.

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin http://www.nsk-autoaftermarket.gen.tr

Endüstriyel Ekipmanlar

3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

“3M Bilimi. Hayatın her anında.™” yaklaşımıyla hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M’in, Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı mükemmel lensleri sayesinde daha geniş görüş açısı sunuyor.

“3M Bilimi. Hayatın her anında.™” yaklaşımıyla insan yaşamını kolaylaştıran ürünler geliştirerek bilimi insanlığın günlük yaşamına yerleştiren 3M, 3M™ Speedglas™ markası ile 35 yılı aşkın süredir kaynakçıları korumak amaçlı ürünler sunuyor. Son dönemde geliştirilen ürünlerden biri olan 3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlığı kaynakçıların hayatını kolaylaştırıyor. 3M™ Speedglas™ Otomatik Kararan Kaynak Başlıkları, mükemmel lensleri sayesinde daha geniş görüş açısı sağlarken, kaynak yapan kişinin gözlerini ve yüzünü radyasyon, ısı ve kıvılcımlardan koruyor.

3M™ Speedglas™, “3M Bilimi. Hayatın Her Anında” konseptinde vaat edilen insan yaşamını ve çalışma koşullarını kolaylaştırarak verimliliği artıran inovatif ürünlere örnek oluşturan bir ürün niteliğinde. Üstün koruma ve konfor sağlayan 3M™ Speedglas™ ayarlanabilir rahat baş bantları sayesinde, hassas bölgeler üzerinde basınçtan kaçınılması için özel olarak tasarlandı. 3M™ Speedglas kaynak başlıkları otomatik kararan filtreleri sayesinde, kullanıcılara iki eli serbest bir şekilde işine odaklanma olanağı sunuyor ve bu sayede verimlilik artışı da sağlıyor.

Kaynakçıların dünyasından ilham alındı

35 yılı aşkın bir süre önce, İsveç tershanelerine kaynakçıların çalışma koşullarını inceleyen ve tecrübeli kaynakçıların kaynak sırasında ortaya çıkan kör edici parlamalardan korunmak için kaynak maskelerini sürekli indirip kaldırdıklarını gözlemleyen 3M, kaynak koruma ürün yelpazesini kaynakçıların dünyasından aldığı ilhamla geliştirmeye başladı. 3M, bugün de son teknoloji kaynaktan korunma çözümleri geliştirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Endüstri 4.0

NORD DRIVESYSTEMS

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

NORD DRIVESYSTEMS develops and produces optimally matched drive systems consisting of gear units, motors and drive electronics. Drive electronics have been a part of our product range since 1984. We develop and produce NORD frequency inverters, motor starters and field distributors in our own factories. Many years of experience and passion have made NORD what it is today: a leading international complete supplier to industry and the best long-term drive electronics partner for our customers. NORD drive electronics provides high performance and reliability for all of our customers throughout the world.

Devamını Oku

Endüstri 4.0

Schaeffler’in yeni 2017/2018 Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloğu çıktı

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

Schaeffler’in yaklaşık 1.000 sayfalık yeni yedek parça kataloğunda, binek ve hafif ticari araçlar için eksenel mafsallardan amortisör millerine kadar Ruville şasi ve direksiyon bileşenlerinin tümünü bulmak mümkün. Fransız araç uygulamalarına özel yer veren katalogda 300 yeni ürün de yer alıyor. Kataloğun hazırlanmakta olan ikinci baskısının, sadece Fransızca bir versiyonu da olacak.

Yeni yedek parça kataloğunda, neredeyse Avrupa ve Asya menşeli tüm binek ve hafif ticari araç markalarının parçalarını bulmak mümkün. Schaeffler, Ruville markası altında otomotiv bağımsız yenileme pazarı için 4.500’den fazla şasi ve direksiyon parçası sunuyor. Küresel mafsallar, kontrol kolları, kaplin çubukları, eksenel mafsallar ve rot kolları gibi tüm bileşenler kapsamlı iç ve dış testlere tabi tutuluyor ve birlikte kusursuz çalışacak şekilde ayarlanıyor. Bu bileşenler hassas direksiyon hakimiyeti, yolla optimal temas ve yüksek sürüş konforu sağlıyor.

Kataloğun kolay anlaşılır ve mantıklı biçimde düzenlenmiş olması sayesinde istenen yedek parçaya hızlıca ulaşılabiliyor. Katalogda; araç tipi, model yılı ve ürün grubunun yanı sıra araca özgü bilgileri saptamayı kolaylaştıran açıklayıcı semboller kullanan resimli talimatlar da bulunuyor. Standart katalog, sadece Fransızca hazırlanan versiyonun yanı sıra tüm bilgileri yedi farklı dilde sunuyor: İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Lehçe, Rusça ve İspanyolca.

Servisler, binek ve hafif ticari araçlar için 2017/2018 Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloglarını Schaeffler Automotive Aftermarket distribütörlerinden edinebilirler. Eski araçlara özel parçalar veya Schaeffler’in tüm yedek parça ürünleri hakkında daha fazla bilgi www.repxpert.com.tr servis portalında yer alan çevrim içi katalogda bulunmaktadır.

Schaeffler’in en yeni Ruville şasi ve direksiyon yedek parça kataloğunda, neredeyse Avrupa ve Asya menşeli tüm binek ve hafif ticari araç markalarıyla uyumlu 4.500’ü aşkın ürüne ulaşmak mümkün.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com