Connect with us

Robot Teknolojileri

ABB binlerce eski robotun yeniden üretimi ve geri dönüşümü ile üretimi daha da sürdürülebilir hale getiriyor

Yayın Tarihi:

-

Sürdürülebilirlik küresel olarak önemini artırmaya devam ederken, ABB dünya çapında daha çevre dostu üretim tesislerinin oluşturulmasına yardımcı olmak konusunda kararlıdır. Yeniden üretim, mevcut robot kullanıcılarının, hurdaya çıkarmak veya fabrikada bir köşede kullanılmadan atıl halde bırakmak yerine, aktif olmayan veya eski robotları ABB’ye cazip bir geri alım hizmeti ile satmalarını sağlar.

Son 25 yılda, binlerce robot ABB’nin yeniden üretim robot ekipleri tarafından yenilenerek ikinci bir yaşam sürmeleri sağlandı. Daha önceden sahip olunan robotların yanı sıra kontrol üniteleri ve manipülatörler gibi çevre ekipmanları da

, ABB’nin Global Yeniden Üretim ve Tamir Merkezlerinden birinde “yeni gibi” koşullarına göre yenilenmiştir.

‘’ABB sertifikalı yeniden üretilmiş bir robottur’’ etiketi vurulmadan önce, her ikinci el ünite, ayrıntılı bir inceleme ve minimum 16 saatlik çalışma testi de dahil olmak üzere sıkı kontrollere tabi tutulur. Yeniden canlandırılan her robot iki yıl garantilidir ve yenilenmiş ekipman alıcıları, yeni bir ABB robotu satın alırken olduğu gibi kurulum ve eğitim de dahil olmak üzere yerel servis ekiplerinden aynı düzeyde desteğe sahiptir.

ABB’nin Global Yeniden Üretim ve Atölye Tamir Merkezleri Satış Müdürü Jan Borsky “Sadece hatalı parçaları düzelten üçüncü parti şirketlerin yenilemelerin aksine, robotlarımızı orijinal ABB tasarım planlarını, teknik özelliklerini ve boyutsal verilerini kullanarak tamamen yeniden üretiyoruz. Bu, robotların yeni bir ABB robotu ile aynı seviyede kalite, performans, dayanıklılık ve güvenlik sunmasını garanti ediyoruz. Satışa hazır çeşitli tiplerde elimizde 400 robot ile dünyadaki en büyük ikinci el ve yenilenmiş robot stoklarından birine sahibiz. Şu anda ikinci yaşamına hazır robotlara olan talep o kadar yüksek ki, her iş gününde Ostrava tesisinden birden fazla robot gönderilmektedir. ” dedi.

Yeniden üretilen her robot, ABB Ability Internet Bağlantılı Servisler veya ABB’nin simülasyon ve çevrimdışı programlama yazılımı olan RobotStudio®‘nun en son sürümü gibi yeni fonksiyon özelliklerini kullanabilmelerini sağlayan en son version kontrol ünitesine de yükseltilebilir. İyileştirmeler kapsamında , ABB’nin SafeMove yazılımı ile işletmelere robotların kapsamlı bir korumaya ihtiyaç duymadan operatörlerle birlikte çalışma fırsatı sunan kolaboratif robotların potansiyelini kullanabilmelerini, bu sayede hem kurulum maliyeti hem de üretim alanı ihtiyacı olan yerlerde genel kullanım alanının azaltılmasına yardımcı olur.

Jan Borsky “Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimiz, eski robotlara yeni bir yaşam alanı sunmaktan faydalanıyor. Robotlarını en son teknolojilerle güncellemek esneklik ve verimliliklerini artırmalarına yardımcı oldu. Ayrıca robotların ömrünü uzatarak yatırım geri dönüşünün en üst düzeye çıkmasını sağladı. Mevcut üretim hatlarına ek robotlar eklemek isteyen ancak ihtiyaç duydukları modelin üretilmediği tespit edilen mevcut robot müşterilerine de yardımcı olduk. Yeniden üretilen bir model tedarik ettik ve kurduk, böylece işletme bakım, yedek parça ve personel eğitimindeki uzun vadeli verimliliklerden yararlanmaya devam edebildiler. ” dedi.

ABB’nin küresel yeniden üretim tesisleri ağı içerisinde, Çek Cumhuriyeti’ndeki Ostrava, Michigan’daki Auburn Hills’, Çin’deki Şangay ile Brezilya, Meksika, Almanya ve Vietnam’daki yerel yeniden üretim servis merkezleri yer almaktadır.

ABB’nin yeniden üretim hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu linke tıklayın veya GRRC.Sales@abb.com adresine e-posta gönderin.

Robot Teknolojileri

Universal Robots’un yeniden geliştirdiği UR10e şimdi daha güçlü

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

Universal Robots’un 12,5kg taşıma kapasitesiyle piyasaya sürdüğü “en çok satan” robotu UR10e, daha fazla uygulamada yer alıp daha ağır parçalarla çalışmaya imkan tanıyor. Yüzde 25 daha fazla taşıma kapasitesi sunan yeni UR10e cobot, üretimde verimliliği artırıyor.

Dünyanın 1 numaralı kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, cobot’larını günün ihtiyaçlarına göre geliştirmeye devam ediyor. 1300 mm erişim mesafesi

, başarılı performansıyla Universal Robots’un en çok satan cobot’u UR10e yenilendi. Paletleme, makine besleme ve paketleme ve benzeri birçok uygulamada yer alan UR10e modeli artık 12,5 kg’lık taşıma kapasitesine sahip. Yeni UR10e cobot, üreticilere yeni kullanım alanları ve kapasite artış imkanı sunuyor.  

Universal Robots Başkanı Kim Povlsen yaptığı açıklamada, “Universal Robots olarak müşterilerimizle kurduğumuz başarılı diyaloglar ve önemli pazar fırsatlarına cevap verebilme kabiliyetimiz sayesinde kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerimiz zaten birçok paletleme uygulamasında UR cobot’larımızı kullanıyor. Zaman içinde UR10e cobot’larımızın daha ağır yükler taşıyarak görevlerini yerine getirebilecekleri görüşündelerdi. Bu taleplere yanıt vermek adına bizler de UR10e modelimizi daha fazla yük taşıma kapasitesini destekleyecek şekilde geliştirerek müşterilerimize yeni kullanım imkanları tanımış olduk” dedi.  

Geliştirilmiş UR10e, Universal Robots kullanıcılarının beklediği şekilde kompakt yapıda, sezgisel programlama deneyimine imkan veriyor, görevleri kesintisiz şekilde tekrar edebiliyor. Kaliteli ve güvenli performans sunan model; artırılan taşıma kapasitesi sayesinde artık daha fazlasını yapabiliyor. Cobot’un fiyatı ise değişmiyor. 

Verimi ve iş güvenliğini artırıyor

UR10e 10 kg ağırlığa kadar olan kutularla ve 2,5 kg ağırlığındaki tutucuyla paletleme uygulamalarında kullanılabiliyor. Makine besleme uygulamalarında daha ağır parçaların yüklenmesi, boşaltılması, ağır ürünlerin paketlenmesi gibi diğer malzeme taşıma görevleri için artık daha verimli. Geliştirilmiş UR10e’nin artırılan taşıma kapasitesi, çalışanların yükünü hafifleterek daha gelişmiş ergonomi ve çalışma koşulları sağlıyor. Yalnızca ABD’de, aşırı efor sarf etmenin ve tekrar eden hareketlerin tahmini olarak iş yeri yaralanmalarının yüzde 24’ünü ve yüzde 8’ini oluşturduğu göz önüne alınırsa, cobot’un çalışanlara büyük ölçüde iş güvenliği sağlayacağı öngörülüyor. 

Kim Povlsen açıklamasına, “İnsan anatomisi sürekli olarak ağır kaldırmaya müsait değil, bizim cobot’larımız bu zorlukların üstesinden kolaylıkla gelebilecek şekilde tasarlandı. Ergonomik olmayan hareketleri insanların üzerinden alan UR cobot’ları verimliliği ve ürün kalitesini artırırken, bir yandan da işletmelerin hem iş gücü güvenliğini sağlamasına yardımcı oluyor hem de çalışanların yaratıcılığını ve problem çözme becerilerini en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını yeniden düşünmelerini sağlıyor” diye devam etti.

UR partnerlerinden gelen geribildirimler ise oldukça olumlu; Almanya’da bulunan MBO Postpress Solutions, UR10e modelini CoBo-Stack istifleme cobotu’nun bir parçası olarak entegre etti. MBO Postpress Solutions GmbH Ar&Ge Merkezi Direktörü Sebastian König, konuya ilişkin olarak şunları kaydetti: “UR10e’nin yük kapasitesinin artırılması, uygulama alanlarını genişleterek ciltli, tel dikişli kataloglar, broşürler gibi daha büyük paketleri ve daha ağır ürünleri de içerecek; böylece MBO CoBo-Stack cobot’umuzu müşterilerimiz için çok daha karlı yapacak.”

Buna ek olarak, güncellenen UR10e, Universal Robots’un UR+ yazılım ve donanım ekosisteminden ürünlerle uyumlu tak-çalıştır özelliği sayesinde kullanıcıların kolaboratif uygulamalara hızlı ve kolay bir şekilde adım atmasına imkan verecek. 

Robotiq firması Kıdemli Ürün Müdürü Nicolas Lauzier ise şunları ekledi: “UR10e modelinin artan taşıma kapasitesi, kullanıcıların 12,5 kg’a kadar olan yükleri taşımasına imkan vererek paletleme uygulamalarında büyük bir fark yaratıyor. Yüzde 25 daha fazla otomasyon potansiyeli sayesinde UR10e, farklı ağırlıklarda geniş bir ürün yelpazesini paletlemeye ihtiyaç duyan tek bir hat olduğunda yardımcı olabiliyor.”

Teslimatlarının haziran ayının ikinci yarısında başlaması öngörülen yeni UR10e için siparişler, global ölçekteki tüm UR distribütörlerinden verilebiliyor. 

Devamını Oku

Robot Teknolojileri

ABB’nin IRB 1300 robotu, artık zorlu ve temiz oda uygulamaları için yeni koruma sınıfıyla geliştirildi

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

IRB 1300, zorlu ve kirlilik içermeyen üretim ortamlarında yeni uygulamalara olanak tanıyan IP67, Foundry Plus 2 ve temiz oda ISO4 versiyonlarına sahiptir.

ABB’nin 6 eksenli IRB 1300 endüstriyel robotu, zorlu endüstriyel uygulamalarda ve kontaminasyon içermeyen üretim süreçlerinde kullanılmasını sağlayan yeni koruma unsurları içerir. Elektronik montaj, otomotiv ve metal imalatı da dahil çeşitli endüstrilerde, artan verimlilik, iyileştirilmiş ürün kalitesi ve azaltılmış çevrim süreleri için yeni fırsatlar sunar.

İlk olarak 2020’de piyasaya sürülen IRB 1300 robotunun, artık IP67, Foundry Plus 2 ve cleanroom ISO 4 versiyonları da mevcuttur. Bu özellik

, yüksek seviyelerde sıvı ve toz bulunan zorlu ortamlarda kullanımını artıracaktır. Elektronik üretimi, otomotiv ve metal imalatı da dahil olmak üzere endüstrilerde çeşitli işlemlere olanak tanıyan tüm elektriksel komponentlere izinsiz herhangi bir girişi önleyerek elde edilmektedir.

Metal basınçlı döküm, kum döküm, dövme ve işleme dahil metal uygulamalarında ek koruma için Foundry Plus 2 versiyonu, uç kısmında ise paslanmaz çelik kullanımını içerir. Bu, toz parçacıklarını ve metal kalıntıları temizlemek için sıvılar uygulandığında meydana gelebilecek paslanmayı önleyebilecektir. Erken aşınmaya karşı korumaya yardımcı olarak, bu özellik robotun hizmet ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir, arıza süresinin ve planlanmamış onarımların neden olduğu kesintiyi en aza indirebilir.

İlaç ve yarı iletken üretimi gibi endüstrilerde temiz bir üretim ortamı gerektiren uygulamalar için, IRB 1300 ISO 4 temiz oda versiyonu kontaminasyon riskini ortadan kaldırmaya yardımcı olacak bir dizi önlem içerir. Temel özellikler, bakterilere karşı koruyan temizlik maddeleri kullanırken boyanın bozulmasını önlemeye yardımcı olan kimyasallara dayanıklı dış yüzey boyasının kullanımını içerir. Robotun tasarımı ayrıca bakterilerin oluşabileceği boşlukların sayısını en aza indirerek ek bir koruma seviyesi sağlarken, bir partikül filtresi ve tamamen sızdırmaz bir tasarım gres, yağ ve partiküllerin taşınan ürünlerle temas etmesini önler.

Küçük Robotlar Global Ürün Yöneticisi Darren Hung, “Temiz oda ve sert koşullar kabiliyetinin eklenmesi, IRB 1300’ün sert doğası veya kirlilik içermeyen ihtiyaçları ile ünlü endüstrilerdeki yepyeni bir üretim uygulamalarına faydalarını sunmamızı sağlıyor. IRB 1300, malzeme taşıma, makine besleme, cilalama ve montaj ve test gibi çok çeşitli görevler için mükemmel bir iş ortağıdır. Artık daha fazla işletmenin, karmaşık veya düzensiz şekiller, küçük çalışma alanlarında bile ağır kaldırma ve taşıma için çözümler geliştirirken yeni hız ve doğruluk standartlarına ulaşmasına yardımcı olabilir. ” dedi.

Yalnızca 220 mm’ye 220 mm’lik bir kaplama alanına sahip olan IRB 1300, dar alanlarda kullanım için idealdir. Gerektiğinde belirli bir alanda daha fazla robotun konuşlandırılmasını sağlar. Üç ana versiyonu mevcuttur – 11 kg / 900 mm, 10 kg / 1150 mm ve 7 kg / 1400 mm. 900 mm erişim varyantı için 11 kg taşıma kapasitesi, sınıfındaki diğer tüm rakip robotlardan daha yüksektir.

ABB’nin OmniCore™ kontrol ünitesinden güç alan IRB 1300, gelişmiş hareket kontrolü ve sınıfının en iyisi yol doğruluğu sunarak, parlatma ve makine besleme gibi geniş bir uygulama yelpazesinin üstesinden gelinebilmesine olanak tanır.

IRB 1300’ün çok yönlülüğünü en üst düzeye çıkarmak için OmniCore kontrol ünitesi, fieldbus protokolleri, görüntü çözümleri ve kuvvet kontrolü dahil olmak üzere bir dizi ek ekipmanla donatılabilir. OmniCore ayrıca sezgisel FlexPendant üzerinde, kullanıcıların robotlarını kolayca programlamasına ve çalıştırmasına olanak tanıyan kıstırma, kaydırma ve dokunma gibi standart hareketlere sahip büyük bir çoklu dokunmatik ekrana sahip basit bir kullanıcı arayüzü sunar.

Devamını Oku

Robot Teknolojileri

Beş yıl boyunca kolaboratif robotlar için yeni standartları ABB’nin çığır açan YuMi® robotu belirledi

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

ABB kolaboratif çift kollu robotu YuMi®’nin, bu yıl beşinci doğum gününe ulaşmasıyla, küçük robotunun büyük hikayesini kutluyor.

2015 yılında, başlangıçta hafif montaj görevlerinde çalışanlara yardımcı olmak için tasarlanan ABB’nin kolaboratif robotu YuMi, çeşitli uygulamalar ve endüstrilerde yeni fırsatlar oluşturan bir patlamaya yol açtı. Artık insanların robotik otomasyon ile neler elde edilebileceğine dair hayal güçlerini ateşlemesine yardımcı oluyor.

Ergonomik tasarımı ve sıkışma noktalarını önlemek için yumuşak dolgulu hafif magnezyum alaşımlı kolları, çarpışma algılamalı gelişmiş hareket kontrolü, insanların yanında iş istasyonlarına monte edilmek üzere tasarlanmış ve insanlarla birlikte çalışmaya uygun esnekliği artıran bir dizi güvenlik özellikleri sayesinde, artık robotlar daha önce güvenlik bariyerleri veya kafesleri gerektiren işler üzerinde birlikte çalışabilecekler.

YuMi, robotlar ve çalışanların yan yana çalışması gereken kolaboratif uygulamalarda güvenlik standardını belirlemiştir. El becerileri ve çift kollu 14 eksenli tasarımı ile YuMi, elektronik ve elektrik komponentlerinin montajından, şekerleme fabrikalarındaki şekerlerin ayrıştırılmasına kadar dünya çapındaki bir çok üretim hattında verimliliği ve kaliteyi artırmada önemli bir rol oynamıştır.

Kafes veya güvenlik bariyeri gibi hantal ve pahalı güvenlik önlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, YuMi insanları robotlardan ayıran hem fiziksel hem de psikolojik engellerin kaldırılmasına yardımcı oldu. YuMi’nin popülerliğinin anahtarı, bir operatörün boyutunu ve hareketlerini taklit eden dost tasarımı ve diğer kobotlardan daha hızlı hareket etmesini sağlayan ultra düşük yumuşak dolgulu kollarıdır.

ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü Başkanı Sami Atiya “ Beş yıl önce YuMi için vizyonumuz, işbirlikçi robotlar için yeni bir standart oluşturmak, daha fazla koruyucu önlem veya engel olmadan insanlarla el ele çalışabilen, kullanıcı kabulünü en üst düzeye çıkarabilmek için kurulumu ve kullanımı kolay olacak hassas bir robot çözümü oluşturmaktı. ” ve “ YuMi, küçük kolaboratif robotlar için yeni bir kategoriler oluştururken, malzeme taşımadan, montaj ve muayeneye, üretimden, sağlık hizmetlerine ve daha ötesine kadar geniş bir uygulama yelpazesinde kolaboratif robotların kullanım cazibesini genişletti. ‘’

YuMi, lansmanından bu yana ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu bölümünün kolaboratif otomasyon çözümleri portföyünde bir köşe taşı haline gelmiştir. ABB’nin Hollanda’daki fabrikasında elektrik prizlerinin üretilmesinden, İsviçre merkezli ödeme yazılımları sağlayıcısı Abrantix AG için, ATM makinelerinin güvenliğinin, güvenilirliğinin ve dayanıklılığının test edilmesine kadar her şeyi sonuçlandıran etkileyici bir istihdam tarihine ulaştı. Sağlık sektörünün verimliliği artırmanın yollarını aramasıyla YuMi, laboratuvarlarda ve tıbbi tesislerdeki görevlere yardımcı olarak sağlık ve ilaç uygulamalarına da yönelmiştir. Örneğin ABD’deki Copan Diagnostics

, dokuları, kemik ve steril sıvı örneklerini yönetmek ve aynı zamanda geleneksel çubukları ve kan kültürlerini taşımak için YuMi tabanlı HEPA filtreli biyogüvenlik iş istasyonlarını kullanıyor.

YuMi’nin atölyeler dışında da büyük bir etkisi oldu. YuMi’nin hayatındaki kilometre taşları arasında 2015 yılında Hannover Fuarı’nda dünya liderleri Angela Merkel, Barack Obama ve Naresh Modi ile buluşması, Andrea Bocelli ile bir orkestra yönetmesi ve Londra’daki halka açık ünlü Selfridges ve New York’ta Bloomingdales mağazalarında misafirlere ve müşterilere kahve ikram etmesi.

Sami Atiya, “ YuMi kesinlikle halkın dikkatini çekti ve müzik videolarından popüler TV şovlarına kadar her etkinlikte yer aldı ve kağıt uçaklardan kart hileleri yapmaya kadar her şeyi yapmak için kullanıldığını gösterdi ” dedi. “ Tüm bu eğlenceli uygulamalar sayesinde YuMi gibi robotların, robotik otomasyona karşı tutumları değiştirmeye yardımcı olma konusunda ciddi bir mesaj var. İnsanların robotlarla ilgili endişelerini gidermeye yardımcı olarak YuMi, robotların dünya çapında işyerlerinde ve fabrikalarda daha kolay kabul edilmesini sağlıyor. ”

YuMi’nin piyasaya sürülmesiyle başlayan devrime devam etmek için ABB, 2017 yılında tek kollu YuMi robotunu tanıttı. ABB’nin en çevik ve kompakt yedi eksenli işbirliği robotu masaüstüne, duvara veya tavanlara monte edilebilir ve geniş bir uygulama yelpazesinde küçük, çevik kolaboratif robotları kullanma çekicili-ğini genişletmek için tasarlanmıştır.

ABB Robotik Kolaboratif Robotlar Global Ürün Yöneticisi Andie Zhang “Geçtiğimiz beş yılda, hem çift kollu hem de tek kollu YuMi robotlarımız, sağlayacakları çeşitli faydaları hem farklı süreç türlerini kullanma ve mümkün olan uygulamaları kolaylaştırarak hem de göstererek, robotların benimsenmesini geleneksel olarak engelleyen yanılgıların üstesinden gelinmesine yardımcı oldu. ”dedi. “Müşterilerimiz bize YuMi ile ilgili en önemli şeyin, insanların onu korkutucu bulmadıkları olduğunu söylüyor. İnsan benzeri özelliklere sahip olduğu için, insanlar bir YuMi robotunun yanında kendilerini rahat hissediyorlar. Ayrıca, YuMi’nin manuel üretim hatlarına dahil edildiğinde sıkıcı ve tekrarlayan görevler için kullanılmaya meyilli olduğu için hızlı bir şekilde takımın bir parçası olarak kabul edildiğini ve operatörlerin daha çeşitli ve ilginç işler yapmasını sağladığını tespit ettik. ”

YuMi, piyasanın en iyi kolu hareket ettirerek öğretme şeklinde programlayabilme işlevine sahiptir ve bu sayede herkesin robot kollarını uygulamaları için gerekli pozisyonlara hareket ettirebilmesini kolaylaştırır. Ek olarak, ABB’nin yeni kolay programlama sihirbazı yazılımı, herkesin özel eğitim almadan kullanabileceği sezgisel, grafiksel, sürükle ve bırak arabirimi sunarak bir robot programı oluşturma sürecini daha da kolaylaştırmaya yardımcı olur.

“ YuMi ile kullanıcılar, en hızlı ve en kolay otomasyon görevlerini üstlenerek küçük işlerle başlayabilir ve daha sonra kazandıkları bu deneyim ve güveni, operasyonlarının diğer bölümlerine uygulamak ve farklı yol ile yöntemler bulmak için kullanabilirler. Bazı müşterilerimiz herhangi belirli bir uygulama düşünmeden bile bir tane satın aldı ”diye ekledi Andie Zhang. “Sadece kendi üretim ekipleriyle kolaboratif otomasyonla neyin mümkün olduğunu keşfetmek istiyorlardı.”

YuMi hakkında daha fazla bilgi için ABB web sitesini ziyaret edin.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), daha üretken ve sürdürülebilir bir gelecek için toplumun ve endüstrinin dönüşümüne enerji veren öncü bir küresel mühendislik şirketidir. Elektrifikasyon, robotik, otomasyon ve hareket portföyünü birbirine bağlayan yazılım ile ABB, performansını yeni seviyelere taşımak için teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. ABB’nin başarısını 130 yıla uzanan mükemmeliyet geleneği ile bugün 100’den fazla ülkedeki yaklaşık 144.000 çalışanı sürdürüyor. www.abb.com.tr 

ABB Robotik ve İmalat Otomasyon İş Birimi, robotik, makine otomasyonu ve dijital hizmetlerde bir öncü olarak otomotivden elektroniğe ve lojistiğe kadar çok çeşitli endüstriler için yenilikçi çözümler sunar. Dünyanın önde gelen robotik ve makine otomasyon tedarikçilerinden biri olarak 400.000’den fazla robot çözümü sağlamıştır. Her ölçekteki müşterilerimizin üretkenliği, esnekliği, sadeliği ve çıktı kalitesini artırmasına yardımcı oluyoruz. Geleceğin bağlantılı ve kolaboratif fabrikasına geçişlerini destekliyoruz. ABB Robotik & İmalat Otomasyonu, 53’ten fazla ülkede 100’den fazla lokasyonda 10.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. www.abb.com/robotics

Devamını Oku

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com