Connect with us

Hareket, Tahrik ve Otomasyon

Temiz ve hassas transfer için kapalı zincirler

Yayın Tarihi:

-

Transfer zincirleri, ürünlerin bir sonraki üretim aşamasına taşınması gereken pek çok farklı endüstriyel uygulamada kullanılmaktadır ki bunların arasında belirli bir temizlik gerektiren veya özellikle hassas ve kırılabilir ürünlerin nazik bir şekilde taşınmasına ihtiyaç duyulan durumlar da bulunmaktadır.

Bu gereksinimleri karşılamak adına iwis, dayanıklı plastik bağlantılarla kapsamlı bir zincir yelpazesi geliştirmiştir. Zincirin işlevsel kısımları tamamen kapalıdır ki bu da beraberinde bir çok avantaj sağlamaktadır: Ürün temiz ve hasarsız kalır, zincir üzerinde toz ya da kir birikmez, ürünler düz bir yüzey üstünde taşınır, ve zincir dişlilerin üstünden geçtiğinde yük kaldırma olmaz.

iwis transfer zincirleri, üretim aşamasında uygulanan ilk yağlayıcının üstün yapışkan özellikleri sayesinde son derece dayanıklıdır. Standart, yüksek sıcaklık ve antistatik uygulamalar için sunulan üç bağlantı versiyonunun tamamı da son derece dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Seçilen bağlantı ve yağlayıcı maddeye bağlı olarak, iwis transfer zincleri -50°C ve 150°C arasında değişen sıcaklıklarda kullanılabilir. Üretim öncesi iwis’e danışılması durumunda, bu zincirler gıdada kullanılabilir kalite (H1) veya silikonsuz (PWIS) yağlama ile bu gereksinimlerini de karşılar hale getirilebilir.

Standart iwis temel zinciri SL’nin yanı sıra, MEGAlife serisinden nikel kaplama veya bakım gerektirmeyen zincirler gibi özel zincir versiyonları da mevcuttur.

Bütün bu olumlu özeliklerin ideal bir şekilde bir araya getirilmesi, iwis transfer zincirlerini hassas ürünlerin, konteynırların veya iş parçası taşıyıcılarının nitelikli bir şekilde idare edilmesi gereken tüm nakil, taşıma ve ölçülü taşıma uygulamaları için uygun hale getirmektedir. Bu uygulamalar arasında örnek olarak gıda işleme, elektronik ve PCB imalat endüstrileri, kâğıt baskı, medikal teknoloji ve ilaç üretimi ve cam, seramik ve kâğıt işleme yer almaktadır.

Transfer zincirlerinin yanı sıra, Münih merkezli zincir uzmanı iwis tahrik ve taşıma uygulamaları için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Bunun içinde hassas ve yüksek performanslı makaralı konveyor zincirleri, bakım gerektirmeyen ve korozyona dayanıklı zincirler, akümülasyon zincirleri, özel amaçlı konveyor zincirleri, yaprak zincirler, bakla bant zincirler, modüler bantlar, tarım makineleri için zincir ve aksesuarlarıyla ve otomotiv endüstrisi için zamanlama zinciri bulunmaktadır.

Devamını Oku
Advertisement

Hareket, Tahrik ve Otomasyon

Yeni NORDAC PRO SK 500P inverter

Yayın Tarihi:

-

NORDAC

NORDAC PRO, tüm tahrik uygulamalarında kullanılabilen bir invertördür. SK500P, temel versiyonunda bile çok yönlülük sağlar. Uygulama invertörü SK530P,  opsiyonel SKCU5 modülü ile bu kapsamını genişletiyor. Ethernet tabanlı kontrol sistemlerinde etkin bağlantı için SK550P dahili Universal Ethernet arayüzüne sahiptir. Gelecekteki olası değişikliklerin etkilemeyeceği NORDAC PRO, güç kapalı olduğunda inverterin programlanmasına imkân tanıyan USB arayüzü kadar, parametrelerin, çalışma bilgileri ve firmware için depolama yapılabilecek SD bellek kartı gibi modern bağlantılarıyla göze çarpıyor. Opsiyonel Bluetooth arayüzü, işletme kolaylığını tamamlıyor. En son bileşenlerin kullanımı, kompakt bir tasarıma ve dolayısıyla da kontrol panosunda yer tasarrufuna imkân tanıyor. 

Versiyon

 • Çeşitli tahrik uygulamalarına uygun evrensel İnvertör.
 • Kontrol panolarında yer tasarrufu sağlayan kitap ebadında kompakt tasarım (IP20).
 • Makina invertörü ve Uygulama invertörü olarak 2 temel tasarım.
 • İşlevler SK TU5 kontrol modülü ve SK CU5 uzantı modülleriyle genişletilebilirler.

Nitelikleri

 • Bütünleşik Universal Ethernet bağlantısı; parametreler yoluyla ProfiNET, EtherNET IP, POWERLINK ya da EtherCAT şeklinde ayarlanabilirler. 
 • NORDCON parametrelendirme aracı, güç kapatıldığında bile USB bağlantısıyla kullanılabilir.
 • Parametre verilerini kaydetmek/aktarmak için SD kartı yuvası.
 • En son bileşenlerin, özellikle de boşluk bırakmadan doğrudan kurulan ince kitap formatının kullanımına bağlı yüksek enerji yoğunluğu.
 • NORDCON ve Bluetooth yoluyla APP ile programlanabilir.
 • U/f kontrolü, akım vektör kontrolü açık çevrim ve kapalı çevrim.
 • Senkron ve asenkron motorlarda yüksek hassasiyet kontrolü ve yüksek yük aşımı kapasitesi.
 • SIN/COS, incremental, Biss-SSI. Hiperface, EnDat, CANopen enkoder arayüzleri.
 • Tahrik işlemi öncesi işlem verilerinin şartların takibi gibi tahrikle bağlantılı işlevlerde PLC işlevselliği.
 • POSICON; Bütünleşik konumlandırma modu ve senkronizasyonu, Uçar testere.
 • STO ve SSI – Dahili işlevsel güvenlik.

Kullanım alanları

 • Pompalar ve fanlar
 • İç lojistik 
 • Genel konveyör teknolojisi
 • İşleme sanayi
 • Ambalajlama/Paketleme sanayi
 • Genel makina mühendisliği

İletişim arayüzleri

 • CANopen
 • PROFInet
 • POWERLINK
 • EtherCAT
 • Ethernet/IP
 • Modbus RTU/USS seri
 • USB

Daha Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.nord.com/cms/tr/product_catalogue/product-catalogue.jsp

Devamını Oku

Hareket, Tahrik ve Otomasyon

NSK, ProKIT ürün yelpazesinde önemli bir genişlemeyi ilan etti

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

Bu yılki Automechanika Frankfurt fuarında yer alan önemli bir açıklamada, NSK Avrupa, bağımsız otomotiv satış sonrası pazarına (IAM) yönelik mevcut ürün yelpazesine önemli bir genişleme yaptığını yayınladı. Şirketin ProKIT serisi tekerlek poyrası rulmanları kapsamı, Avrupa’nın en popüler otomobillerini daha da fazla kapsayacak şekilde genişletildi.

NSK´nın ProKIT tekerlek poyra rulman yelpazesi, Avrupa’nın en popüler binek otomobillerini daha fazla kapsayacak şekilde genişletildi

ProKIT poyra rulmanı kitleri, % 100 orijinal rulman ve yüksek kaliteli bileşenler içeren, tek bir kutu çözümünü temsil etmektedir ve yedek parça değiştirme prosedürlerini daha hızlı, daha güvenilir ve daha emniyetli hale getirmektedir. Kapsamını, Avrupa’daki en yaygın poyra rulman onarım uygulamalarını kapsayacak şekilde genişleten NSK, 100 yılı aşkın bir süredir yüksek kaliteli rulmanların tasarlanması ve üretilmesi konusundaki deneyimini sürekli olarak aktardığı IAM’de büyümeye devam ediyor. Bu düşünce göz önünde bulundurulduğunda, serinin genişlemesi, daha fazla ProKIT çeşidi – daha da fazla araç modeline uyacak şekilde – 2018 yılı içinde piyasaya sürülecektir.

En son ProKIT serisi genişlemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen distribütörler veya tamirhaneler, Avrupa TecDoc veri tabanını ziyaret edebilir. TecDoc’a erişimi olmayanlar için, ilgili bilgileri içeren özel bir ürün bülteni, NSK´nın 

www.nsk-autoaftermarket.gen.tr adresindeki IAM için ayrılmış web sitesinin indirme alanında mevcuttur.

Devamını Oku

Hareket, Tahrik ve Otomasyon

ABB ve Formula E birlikte e-mobilitenin geleceğini yazıyor

Yayın Tarihi:

-

Yazar:

Öncü teknoloji lideri ABB, dünyanın ilk tam elektrikli uluslararası FIA motor sporları serisi “ABB FIA Formula E Şampiyonası”na isim sponsoru olarak destek veriyor.

ABB ve Formula E, sürdürülebilir bir gelecek için e-mobiliteyi destekleyen çığır açıcı bir ortaklık kurdu. 2014 Eylül ayında Pekin’de düzenlenen ilk yarıştan beri Formula E, tam elektrikli uluslararası motor sporları alanında bir numara olmayı sürdürüyor. Bundan sonraki etaplarda, dünyanın öncü teknoloji lideri ABB’nin ismini, inovasyon ve teknoloji liderliğini de sunduğu yarış serisi “ABB FIA Formula E Şampiyonası” adıyla anılacak.

Elektrifikasyon alanında rakipsiz uzmanlığı, elektrikli araç şarj çözümlerindeki liderliği ve elektrikli araçlar için dünyanın en geniş hızlı şarj istasyonu ağına sahip ABB, Formula E için ideal bir endüstri ortağı olarak öne çıkıyor. Formula E, e-mobilite alanında elektrikli ve dijital teknolojileri geliştirmek ve test etmek için rekabetçi bir platform işlevi sunarak, altyapı ve dijital platformlarıyla birlikte elektrikli araçların tasarım ve işlevselliğinin geliştirilmesine yardımcı oluyor.  ABB ve Formula E, güçlerini birleştirerek e-mobilitenin sınırlarını zorlayacak.

ABB CEO’su Ulrich Spiesshofer, “E-mobilitenin geleceğini yazmak için Formula E ile ortaklık kurmaktan son derece heyecanlıyız” diyor ve ekliyor: “Bugün, iki öncü birleşiyor. ABB ve Formula E, en gelişmiş elektrik ve dijital teknolojilerin ön saflarında yer aldığından, doğal bir uyum içerisindedir. Birlikte, bu heyecan verici spor etkinliğini gelecek seviyeye taşıyacak ve yüksek performanslı ekipler geliştireceğiz. Her seferinde heyecanla bir yarış kazanarak, birlikte geleceği yazacağız.”

Formula E’nin kurucusu ve CEO’su Alejandro Agag ise şu açıklamayı yaptı: “Formula E için tarihi bir gün yaşıyoruz. Elektrifikasyon ve dijital teknoloji alanındaki geçmişi ve uzmanlığı ile küresel teknoloji lideri ABB’nin, Formula E’nin isim ortağı olarak aramıza katılmasından onur duyuyorum. Her iki şirket de, imkanların sınırlarını zorlama ile eş anlamlıdır. Birlikte, ortak olarak, ABB FIA Formula E Şampiyonasını takip eden hayranlara ve tüketicilere en son teknolojiyi küresel ölçekte sergileyeceğiz.”

Elektrikli araç altyapısında dünya lideri olan ABB, elektrikli arabalar ile elektrikli ve hibrit otobüsler için eksiksiz şarj çözümlerinin yanı sıra, gemilere ve demiryollarına elektrifikasyon çözümleri de sunmaktadır. ABB, elektrikli araç şarj pazarına 2010 yılında girmiştir ve günümüzde 6.000’in üzerinde şarj cihazı ile hızla büyüyen küresel bir kurulu sisteme sahiptir.

Devamını Oku
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2018 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com